Tipy & Zábava

Šport a dobrý pocit

Dbajte na rovnováhu!

Kto musí zvládať každodenný stres, potrebuje protiváhu – a čo je lepšie ako pravidelný pohyb? Šport vám vyčistí hlavu, telo dostane prídel kyslíka a zdvihne sa vám nálada.

 

Pravidelný pohyb, najlepšie na čerstvom vzduchu, je dôležitý pre to, aby sme sa cítili dobre. Už jednoduchými zmenami životného štýlu a malými dávkami športu sa dá dosiahnuť veľmi veľa! Ak ste ešte nezačali, tak rýchlo na to!

Vyberte si niektorú z tém::

  • Prečo pohyb?
  • Integrujte pohyb do bežného dňa
  • Buďte fit
  • Šport a psychika
  • Takto začnete


Šport a zdravie

Keď sa začnete pravidelne hýbať, začne vaše telo pozitívne reagovať: vaše svaly a kosti sa prebudia. Posilní sa obranný systém a zrýchli sa aj trávenie. Profitovať z pohybu bude aj srdce a krvný obeh, pretože kto je telesne aktívny, trénuje aj srdcový sval, takže srdce pracuje efektívnejšie. Silné srdce môže jedným úderom napumpovať viac krvi. Pravidelný pohyb pôsobí okrem iného aj na znižovanie tlaku a má tak vplyv na elasticitu ciev. Pozitívne sa športovou aktivitou ovplyvní aj hladina cholesterolu: „Dobrý“ HDL cholesterol stúpne, „zlý“ LDL cholesterol klesne.

 

 

Šport a psychika

Športové aktivity nepôsobia len na vaše telo – profituje z toho aj vaša duša. Pravidelný pohyb je napríklad naozajstný ničiteľ stresu. A to vďaka endorfínom, ktoré sa pri športe vyplavujú a spôsobujú, že sa cítime dobre. Zlá nálada jednoducho nemá šancu! Telesná aktivita zároveň spôsobuje zvýšenú spotrebu kalórií, a tak miznú nadbytočné kilá – čo je zase dobré pre sebavedomie!

Práca & kariéra

Recepty

Facebook

Reklamné noviny

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.