Tipy & Zábava

Adoptujte si psíka

Človek, najlepší priateľ psa

Určite poznáte známu frázu „Pes, najlepší priateľ človeka“. Pokiaľ máte doma psíka, potom viete, že tento citát je pravdivý. Žiaľ, nie vždy to platí aj naopak. Nám však osud týchto štvornohých domácich miláčikov nie je ľahostajný.

 

Vďaka spolupráci s pani Anitou Balejikovou vám budeme postupne predstavovať psíkov z celého Slovenska, ktorí možno práve u vás nájdu svoj vytúžený domov.


Volám sa Roy

 

Som jeden z mnohých, čo skončili za mrežami útulku. Napriek tomu som iný než oni. Som bojovník, ale nie preto, že som sa narodil v koži rotvajlera. Bojovníka zo mňa vycvičili ľudia, ktorí si ma ako šteňa zaobstarali práve na tento účel. Chceli mať doma strážneho, nekompromisného a útočného hrdinu, len aby si pomocou mňa pozdvihli svoje úbohé ego. No potom zistili, že ma nezvládajú, pretože psí bojovník (ako som ja) dokáže rešpektovať len človeka, ktorý si ten rešpekt zaslúži. Človeka pevnej vôle, človeka trpezlivého, no najmä charakterného. Takého, ktorý nebude vo mne hľadať psa zabijaka, ale psa pomocníka. Celé roky ma cvičili brániť svojho pána. Keď som sa to naučil, zrazu už viac nemám koho brániť, lebo môj pán sa ma zriekol a šupol do útulku. Tí ľudia, ktorí si sem chodia vyberať psov, o mňa nejavia žiadny záujem. Boja sa ma, nevedia odhadnúť, či by zvládli mať vo svojom príbytku psa, ako som ja, pretože majú predo mnou rešpekt. Nie som taký zlý, ako by sa vám mohlo zdať. Mám rád ľudí, ktorí sa ma neboja, no pristupujú ku mne citlivo, s ohľadom na môj doterajší život. Ihneď, ako si získajú moju dôveru, neštekám, neútočím, ale naopak, rád sa s nimi hrám, maznám a bláznim. Ešte stále mám v sebe kus dobrého, oddaného psa, ale málokto mi dáva šancu prejaviť to. Som tu už dlho, ubíja ma nuda, nie vždy má niekto čas pustiť ma pobehať si. Vraj nemajú na mňa čas, lebo sa musia starať aj o iné psy a ja s cudzími von ísť nesmiem. Potrebujem pracovať. Na Slovensku je toľko domovov a dvorov, ktoré by som mohol spoľahlivo strážiť, no nik mi nedal zatiaľ šancu. A takto smutne som dopadol kvôli vám, ľuďom.

 

Informácie o psovi:

 

  • Rasa: rotvajler
  • Vek: 4 roky
  • Prechodné bydlisko: KS Nová Baňa
  • Zdravotný stav: vitálny, očkovaný, čipovaný, kastrovaný, vhodný do domu, nie k iným psom, ani k deťom
  • Prevoz k vám: 70 €
  • Kontakt: p. Martina Čierna, 0944 314 989

 

Práca & kariéra

Recepty

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.