Tipy & Zábava

Adoptujte si psíka

Človek, najlepší priateľ psa

Určite poznáte známu frázu „Pes, najlepší priateľ človeka“. Pokiaľ máte doma psíka, potom viete, že tento citát je pravdivý. Žiaľ, nie vždy to platí aj naopak. Nám však osud týchto štvornohých domácich miláčikov nie je ľahostajný.

 

Vďaka spolupráci s pani Anitou Balejikovou vám budeme postupne predstavovať psíkov z celého Slovenska, ktorí možno práve u vás nájdu svoj vytúžený domov.


Volám sa Dino

 

Nezáleží na tom, kde sa narodíte, komu sa narodíte a kde žijete. Záleží len na jedinom - AKO žijete. Kým ste malé šteňa a o svete toho ešte veľa neviete, tešíte sa z každého nového dňa. S mamou a súrodencami mi bolo fajn - až kým si po mňa prišiel akýsi človek. Zdrapil ma za kožúšok, zdvihol do vzduchu a povedal: "Tohto si beriem, bude dobrý na stráženie!" Na špinavom dvore stále spráchnivená búda po predošlých psoch a ležala hrdzavá reťaz. Môj nový pán mi navliekol na krk starý obojok a pripol ma na reťaz. Moja sloboda, moja radosť zo života... Všetko bolo zrazu preč! V smútku som prekňučal celý týždeň - a dostával som za to bitku. Keď sa narodíte ako pes, nesúdite ľudí podľa vzhľadu či povahy. Do úvahy beriete jedine teplú ruku, ktorá vás občas pohladí po kožúšku. No ak vás niekoho ruka len udiera, začnete sa toho človeka bát. A na to sa zvyknúť nedá. Celé roky, uviazaný na krátkej reťazi, v horúčave i v mrazoch, pokorne som znášal svoj údel nevinného väzňa. Bitky, krik, prázdnu misku bez vody i jedla... A potom sa stalo niečo, čo mi zmenilo život - našli ma záchranári a zrazu som bol voľný! Na sklonku života môžem behať, hrať sa... Viete, vy ľudia chcete všetko možné, aby ste sa mohli tešiť zo života. Ja som však dostal iba holý život, aby som sa naučil tešiť zo všetkého možného. V útulku sa o mňa vzorne starajú, dali mi nové meno, novú búdku a ja stále čakám na niekoho, kto mi dá ešte novú šancu. Prvú a poslednú. Šancu byť šťastný, šancu niekomu strážiť jeho domov, šancu stať sa niekomu verným a oddaným priateľom.

 

Informácie o psovi:

 

  • Rasa: nemecký ovčiak
  • Vek: 10 rokov
  • Prechodné bydlisko: útulok Šaľa
  • Zdravotný stav: dobrý, nekomplikovaný, znášanlivý s inými zvieratami, do domu aj do bytu
  • Kontakt: p. Mesárošová, 0911951835

Práca & kariéra

Recepty

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.