Tipy & Zábava

Adoptujte si psíka

Človek, najlepší priateľ psa

Určite poznáte známu frázu „Pes, najlepší priateľ človeka“. Pokiaľ máte doma psíka, potom viete, že tento citát je pravdivý. Žiaľ, nie vždy to platí aj naopak. Nám však osud týchto štvornohých domácich miláčikov nie je ľahostajný.

 

Vďaka spolupráci s pani Anitou Balejikovou vám budeme postupne predstavovať psíkov z celého Slovenska, ktorí možno práve u vás nájdu svoj vytúžený domov.


Volám sa Charlie

 

Je čas dušičiek. Čas, keď s láskou spomíname na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Prsty skrehnuté od zimy kladú na hroby kvety, sviečky. Neviem, prečo je tomu tak, no práve v tomto pochmúrnom období umiera u nás najviac psov. Skrehnuté psie duše, čo sa celý svoj biedny život krčia kdesi v kúte dvora  a nepoznajú nič iné, než krátku reťaz a palicu svojho pána, ktorá vždy udiera presne a bolestivo. My ľudia zvykneme oplakávať mŕtvych, no veľakrát sme slepí k bolesti tých, čo sú ešte nažive. Akoby vykopať hrob bolo ľahšie, než niekoho pohladiť a povedať mu zopár milých slov. Akoby psia duša mala nižšiu cenu než tá ľudská. Nikto z nás si však nevyberá, v koho koži sa narodí a nik z nás nemôže vedieť, aký osud mu bude nadelený v ďalšom živote. Charlie prežil veľa utrpenia. Jeho gazda miloval alkohol a rád si do Charlieho udrel pri každej príležitosti. Vybil mu predné zuby, vypestoval v ňom panický strach z kriku. Ľudia našli psíka pri neďalekej rieke. Ležal tam celé dni, hľadiac do prázdna očami plnými smútku a strachu. Nebyť záchrancov, jeho psia dušička by už nevládala ďalej žiť. Zo skúseností viem, že psíci z mojich článkov vždy krátko po uverejnení nájdu u vás nový domov. A to je dôvod, prečo stále verím v dobro človeka. Verím, že ani Charlie neostane bez povšimnutia a nebude jedným z tých, ktorí opúšťajú tento svet priskoro.

 

Informácie o psovi:

 

  • Rasa: krížený kokršpaniel
  • Vek: 9 rokov
  • Prechodné bydlisko: Prešov
  • Zdravotný stav: vitálny, očkovaný, čipovaný, kastrovaný, vhodný len na dvor, nie k deťom
  • Kontakt: p. Krajčírová , 0948 015 944

Práca & kariéra

Recepty

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.