Spoločnosť

Novinársky servis

Kaufland rozšíril sortiment o papierové nákupné tašky

Od 16. novembra 2015 si zákazníci Kauflandu môžu odniesť nákupy aj v ekologických papierových taškách, ktoré rozšírili sortiment plastových a textilných nákupných tašiek obchodných domov Kaufland. Ide o ďalší ústretový krok voči prírode.


Taška je vyrobená z certifikovaného papiera s medzinárodným označením FSC a spĺňa všetky environmentálne štandardy. Je možné v nej odniesť nákup až do hmotnosti 7 kilogramov a dá sa použiť opakovane. Tašky sú uložené v predajniach na začiatku pokladničných pásov a jeden kus stojí 0,29 €. „Taška z recyklovateľného papiera je šetrná k životnému prostrediu a zároveň dostatočne pevná na to, aby opakovane splnila svoj účel. Je ďalšou alternatívou k plastovým nákupným taškám, ktorá v našom sortimente doteraz chýbala. Veríme, že naši zákazníci túto novinku privítajú,“ povedal hovorca Kauflandu Martin Gärtner.

 

V ponuke Kauflandu stále zostávajú aj 100 % recyklovateľné plastové nákupné tašky a termotašky, ktoré sú pripravené pri pokladniach aj pri mraziarenských boxoch. Garanciou dlhodobého používania je skladacia textilná taška v tvare ovocia, k dispozícii taktiež pri pokladniach.

 

Bratislava, 02.12. 2015

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.