Spoločnosť

Novinársky servis

V Kauflande už dnes ceny ako po znížení DPH a zľava navyše!

Spoločnosť Kaufland vychádza v ústrety svojim zákazníkom a znižuje ceny vybraných druhov potravín už v decembri. Kaufland kontinuálne zostáva verný svojim cieľom, ku ktorým patrí ponúkať kvalitný sortiment za najnižšie ceny a orientovať sa podľa potrieb a požiadaviek zákazníkov. Z týchto dôvodov zlacňuje od tohto týždňa 64 druhov potravín, a to o 14 až 21 %, t. j. viac ako o avizované zníženie z dôvodu zníženia dane z pridanej hodnoty (DPH).

 

Aktuálne zníženie cien sa dotkne predovšetkým mäsa, a to bravčového, hovädzieho, kuracieho, morčacieho, ale aj králičieho a kačacieho. Najvyššia zľava až 21 % bude na pstruha dúhového, ktorého 100 gramov zlacnie z 0,75 € na 0,59 €. Na nižšie ceny sa môžu zákazníci tešiť aj v prípade masla, čerstvého a trvanlivého kravského mlieka, dokonca aj kozieho mlieka. Absolútnym cenovým hitom je polotučné mlieko privátnej značky K-Classic, ktorého liter bude stáť len 49 centov.

 

Cenové líderstvo na trhu nie je v prípade Kauflandu ničím novým. Obdobnú stratégiu zvolili už v minulosti. „Podobne ako v prípade rožkov, kedy sme v čase, keď výrobcovia ceny zvyšovali, optimalizáciou vlastných zdrojov mohli pristúpiť na zníženie ceny, aj teraz sme pre našich zákazníkov pripravili mimoriadnu akciu. Okrem zníženia DPH od januára môžu už teraz využiť zníženie cien desiatok výrobkov o vyššiu zľavu než je tá, daná zmenou zákona,“ vysvetlil hovorca Kauflandu, Martin Gärtner.

 

Následné zníženie cien od 1. januára 2016 podľa nového zákona, kedy sa zníži DPH na vybrané druhy potravín z 20 na 10 %, sa v prípade Kauflandu dotkne niekoľkých stoviek výrobkov.

 

Bratislava, 10.12. 2015

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.