Spoločnosť

Novinársky servis

Štyri desiatky dobrovoľných darcov v Nitre darovali 18 litrov krvi

Zimná divadelná kvapka krvi sa v Divadle Andreja Bagara v Nitre uskutočnila už po druhýkrát. V utorok 19. januára prišlo v priebehu doobedia do divadelného foyer dovedna 47 ľudí, ktorí chceli darovať krv. Odber, ktorý pripravil Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Národnou transfúznou službou SR, mestom Nitra a Divadlom Andreja Bagara, napokon skončil so skóre 18 litrov životodarnej tekutiny od 40 darcov.

 

Kaufland ako líder v spoločenskej zodpovednosti a dlhodobý partner Slovenského Červeného kríža okrem vlastných aktivít a podpory dobrovoľníctva medzi svojimi zamestnancami vyvíja úsilie aj na motiváciu a zapojenie ďalších firiem i jednotlivcov. Informačná kampaň k akcii Zimná divadelná kvapka krvi prebiehala formou plagátov vyvesených v meste, v mestskej hromadnej doprave, pozvánky v reklamných novinách spoločnosti Kaufland, na webových stránkach partnerov akcie, na sociálnych sieťach a v regionálnych médiách. Okrem desiatky zamestnancov spoločnosti Kaufland prišli darovať krv aj zamestnanci divadla a široká verejnosť. Medzi darcami bola aj desaťčlenná skupina žiakov zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Nitre pod vedením svojho učiteľa, ale aj študenti Univerzity Konštantína Filozofa.

 

„V Nitre sa opäť zišla stabilná zostava našich kolegov z Nitry, Hlohovca a Galanty a sme radi, že opäť zavítali aj prvodarcovia. Tešíme sa, že prišli mnohí, ktorí tu boli aj minulý rok, a tak sa z tejto akcie stáva milá tradícia. Je to pre nás potvrdením, že dobré veci sú nákazlivé,“ povedal Martin Gärtner hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v. o. s.

 

Z umelcov Divadla Andreja Bagara v Nitre prišiel darovať krv Roman Poláčik z najmladšej hereckej generácie. „Prvýkrát som daroval krv ako študent Vysokej školy múzickej umení, dnes to bolo po druhýkrát a opäť mám z toho radosť a veľmi príjemný pocit. Ako herec životy zachraňovať nemôžem, preto chcem aspoň takto nepriamo prispieť k dobrej veci,“ uviedol.

 

Slovenský Červený kríž a jeho dobrovoľníci zabezpečili počas odberu krvi ukážky poskytovania prvej pomoci aj prevádzku provizórneho detského kútika pre najmladších návštevníkov akcie z miestnej materskej školy.

 

Nitra, 19.01. 2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.