Spoločnosť

Novinársky servis

Kaufland získal ocenenia Best Buy Award

Podľa hodnotení slovenských spotrebiteľov je spoločnosť Kaufland jednotkou v pomere kvality a ceny až v troch kategóriách výrobkov: ryby, ovocie a zelenina, mäso a mäsové výrobky. Je to výsledok najaktuálnejšej online ankety Best Buy Award, ktorú koncom uplynulého roka na Slovensku uskutočnila švajčiarska organizácia International Certification Association GmbH ICERTIAS na vzorke 1 200 respondentov vo veku nad 15 rokov.           

               

Kaufland potvrdil svoju vedúcu pozíciu, keď sa medzi maloobchodnými reťazcami ocitol na prvom mieste z hľadiska pomeru kvality a ceny hneď v troch kategóriách – ryby, ovocie a zelenina, mäso a mäsové výrobky. Väčšina opýtaných Slovákov označila širokú ponuku produktov, ktoré Kaufland v rámci týchto kategórií ponúka, za najlepšiu voľbu. Z výsledkov ankety tiež vyplýva, že Kaufland nielen spĺňa očakávania zákazníkov, ale ich aj predbieha.

 

„Byť pre zákazníka voľbou číslo jeden práve pri kúpe takých výrobkov ako sú ovocie a zelenina, mäso a ryby, nám iba potvrdzuje dôveru zákazníkov, ktorí oceňujú čerstvosť nášho sortimentu. Dobrý pomer kvality a ceny je naším dlhodobým cieľom, a tak ocenenie Best Buy Award len výrazne podčiarkuje naše správne smerovanie,“ povedal Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika.

 

Snaha kupujúcich dostať za svoje peniaze čo najvyššiu kvalitu sa prejavuje viac než kedykoľvek predtým. Pri rozhodovaní o tom, čo si zákazník nakoniec kúpi, berie do úvahy cenu a kvalitu každého produktu. Pomer medzi nimi, teda najlepšia kúpa, je pre spotrebiteľa mimoriadne dôležitý.

 

V ankete Best Buy Award respondenti odpovedali na základe svojich osobných skúseností s konkrétnymi kategóriami produktov alebo služieb na slovenskom trhu na otázku, čo je podľa nich synonymom najlepšieho pomeru kvality a ceny, pričom v otvorených otázkach si mohli ľubovoľne vybrať poskytovateľov produktov a služieb.

 

Cieľom projektu a certifikátu ICERTIAS Best Buy Award je uľahčiť zákazníkom vyhľadávanie najkvalitnejšieho tovaru a služieb za najpriaznivejšie ceny. Má slúžiť kupujúcim na miestnych i medzinárodných trhoch. Výskumná štúdia ICERTIAS Best Buy Award sa vykonáva podľa ustanovení medzinárodného kódexu vykonávania prieskumu trhu a spoločnosti, ktoré prijala Medzinárodná obchodná komora (ICC) a Svetová asociácia odborníkov v oblasti marketingového výskumu a výskumu verejnej mienky (ESOMAR).

 

Bratislava, 12.02. 2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.