Spoločnosť

Novinársky servis

Z lásky k životu darovali zamestnanci Kauflandu doteraz až hektoliter krvi

História pravidelného bezpríspevkového darcovstva krvi sa v Kauflande začala písať v máji 2014, kedy Kaufland a Slovenský Červený kríž rozšírili svoju dovtedajšiu dlhoročnú partnerskú spoluprácu aj o túto dobrovoľnícku aktivitu. V roku 2015 Kaufland spolu s Územnými spolkami SČK, Národnou transfúznou službou SR, či hematologicko-transfúznymi oddeleniami zorganizoval pre svojich zamestnancov odbery v 11 mestách na Slovensku, na ktorých 130 zamestnancov z 54 filiálok darovalo spolu 58 litrov krvi. Za dva roky spolupráce s SČK prispelo na záchranu života 222 zamestnancov Kauflandu 100 litrami krvi.


Bezpríspevkové darovanie krvi zamestnancami sa každoročne uskutočňuje v dvoch vlnách – na jar a na jeseň vo viacerých mestách v rámci celého Slovenska. Okrem zamestnaneckých odberov Kaufland organizuje aj odbery pre širokú verejnosť a zamestnancov iných významných zamestnávateľov v regióne.


Medzi zamestnancami Kauflandu je veľa dlhoročných pravidelných darcov a každý rok pribudne niekoľko prvodarcov. Zapájajú sa nielen ľudia z regionálnych predajní, ale aj z bratislavskej centrály a z distribučného skladu v Ilave. „Spoločnosť Kaufland podporila v minulom roku 130 zamestnancov v darovaní krvi. Tento prístup je výborným príkladom, ako môžu zamestnávatelia deklarovať svoju spoločenskú zodpovednosť a výrazne posilniť povedomie o darcovstve krvi, a tým aj počet pravidelných darcov krvi. A to ocení nielen Červený kríž,“ uviedla generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová.


Kaufland okrem organizovaného darovania krvi zamestnancami s SČK spoluorganizuje aj potravinové zbierky pre rodiny v sociálnej núdzi a potravinami prispieva aj ako samostatný subjekt. Každoročne daruje záchranárske stany, ktoré slúžia na mobilné odbery krvi, ukážky prvej pomoci, pri povodniach či zemetraseniach. Okrem toho podporuje Slovenský Červený kríž pri zbierkach finančných prostriedkov na prvú pomoc, zdravotnú výchovu a sociálne služby, aj na pomoc spoluobčanom postihnutých živelnou pohromou alebo inou nepredvídateľnou udalosťou.

„Kaufland a Slovenský Červený kríž nespája len červená farba v logu. Pozitívnym príkladom našich zamestnancov chceme inšpirovať aj ďalších, aby podporili dobrú vec a prispeli pár decilitrami najvzácnejšej červenej tekutiny. Tešíme sa zo spontánnej podpory divadelníkov v Nitre aj v Prešove, ale aj hasičov, študentov a celej širokej verejnosti. V podobných akciách vidíme zmysel a chceme v nich pokračovať,“ povedal Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v. o. s.

 

Bratislava 3.3.2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.