Spoločnosť

Novinársky servis

Ružomberský región má dostatok krvi aj vďaka dobrovoľníkom z Kauflandu

Na hematologicko – transfúznom oddelení v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku včera privítali 11 zamestnancov obchodných domov Kaufland z Dolného Kubína, Martina, Čadce a Ružomberka, z ktorých napokon 9 spolu darovalo takmer 5 litrov krvi. Ide o pravidelnú aktivitu zamestnancov Kauflandu v rámci dlhodobej spolupráce so Slovenským Červeným krížom.


Podpora bezpríspevkového darovania krvi je jednou z hlavných aktivít Slovenského Červeného kríža (SČK), ktorý spolupracuje v tejto oblasti so spoločnosťou Kaufland už tretí rok. "Ľudia, ktorí sa rozhodnú dobrovoľne darovať krv majú jednoznačne veľké srdce. Patrí im za to nielen naša vďaka, ale najmä úcta, pretože túto drahocennú a život zachraňujúcu tekutinu darujú nezištne a bez nároku na akúkoľvek odmenu," ocenila aktivitu zamestnancov Kauflandu Eva Polesná, poverená zastupujúca riaditeľka Územného spolku SČK Orava v Dolnom Kubíne.


Krv do Ružomberka prišlo darovať 6 pravidelných darcov a 3 prvodarcovia, medzi nimi aj Roman Chyla, ktorý pracuje v predajni Kaufland v Ružomberku: "Podpora kolegýň ma presvedčila, že nastal ten správny čas začať a okrem toho aj to, že darovanie krvi má sociálny rozmer. Nedávno viacero mojich blízkych a známych skončilo v nemocnici či na operácií a ja som si uvedomil, že takýmto spôsobom im môžem pomôcť. Rozhodovanie mi uľahčilo aj to, že náš zamestnávateľ ponúka takúto možnosť a odber zorganizuje.“


"Tohtoročnú jarnú vlnu odberov krvi sme začali odberom v Nových Zámkoch, nasledovali odbery v Topoľčanoch a Banskej Bystrici, na ktorých sa zúčastnilo celkovo 19 našich zamestnancov zo 6 predajní v týchto mestách a ich okolí. Viacerí z nich darúvajú krv pravidelne, na každého z našich dobrovoľných darcov krvi sme náležite hrdí," zdôraznila Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR spoločnosti Kaufland. Odbery krvi vyvrcholia Letnou divadelnou kvapkou krvi pre širokú verejnosť 14. júna 2016, počas Svetového dňa darcov krvi, v Divadle J. Záborského v Prešove.

 

Ružomberok 24.5.2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.