Spoločnosť

Novinársky servis

Topoľčiansky región má dostatok krvi aj vďaka dobrovoľníkom z Kauflandu

Na transfúziologickom oddelení v nemocnici v Topoľčanoch včera privítali 9 zamestnancov obchodných domov Kaufland z Prievidze a Topoľčian, ktorí spolu darovali 4 litre krvi. Ide o pravidelnú aktivitu zamestnancov Kauflandu v rámci dlhodobej spolupráce so Slovenským Červeným krížom.

 

Podpora bezpríspevkového darovania krvi je jednou z hlavných aktivít Slovenského Červeného kríža, ktorý spolupracuje v tejto oblasti so spoločnosťou Kaufland už tretí rok. "Vieme, že darovaná krv zachraňuje životy ľuďom po ťažkých úrazoch, nehodách či pacientom v nemocniciach. Táto myšlienka nás všetkých spája a je našou motiváciou v práci pokračovať," uviedla Ing. Martina Martonová, riaditeľka Územného spolku SČK v Topoľčanoch.

 

Krv do Topoľčian prišlo darovať 8 pravidelných darcov a 1 prvodarkyňa Michaela Pallová, ktorá pracuje v predajni Kaufland v Prievidzi: "Podpora super kolektívu ma presvedčila, že dnes je ten deň, kedy pôjdem darovať krv po prvýkrát. Hoci som sa zo začiatku trošku bála, priateľská atmosféra mi to pomohla prekonať. Som rada, že nám náš zamestnávateľ ponúka takúto možnosť odberov."

 

"Tohtoročnú jarnú vlnu odberov krvi sme začali pred týždňom odberom v Nových Zámkoch. Zúčastnilo sa na ňom 6 našich zamestnancov z predajní v Nových Zámkoch, Zlatých Moravciach a Leviciach. Medzi nimi aj kolegyňa Andrea Ondrušková, ktorá je pravidelnou darkyňou krvi a je držiteľkou Zlatej Jánskeho plakety a traja prvodarcovia. Sme však hrdí na každého z dobrovoľných darcov krvi," zdôraznila Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR spoločnosti Kaufland. V priebehu nasledujúcich týždňov budú odbery prebiehať v Banskej Bystrici, Ružomberku a vyvrcholia Letnou divadelnou kvapkou krvi pre širokú verejnosť v Divadle J. Záborského v Prešove.

 

Topoľčany 18.5.2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.