Spoločnosť

Novinársky servis

Zamestnanci Kauflandu zachránili možno až 1 040 ľudských životov

Vedeli ste, že jeden odber krvi môže zachrániť až 4 ľudské životy? Podľa takéhoto prepočtu zachránili doteraz zamestnanci Kauflandu približne 1 040 ľudských životov. A to za posledné tri roky, odkedy spoločnosť Kaufland spolupracuje so Slovenským Červeným krížom (SČK) aj v oblasti bezpríspevkového dobrovoľného darcovstva krvi. Za toto obdobie dovedna 260 zamestnancov Kauflandu darovalo s pomocou širokej verejnosti celkovo 150 litrov krvi.


Len v tomto roku Kaufland spoločne s Územnými spolkami SČK, Národnou transfúznou službou SR či hematologicko-transfúznymi oddeleniami zorganizovali odbery v 5 mestách na Slovensku, na ktorých sa zúčastnilo 38 zamestnancov z 15 filiálok a darovali spolu 17 litrov krvi. Darovaná krv najčastejšie pomáha zachrániť obete úrazu, predčasne narodené deti, môže byť rozhodujúcim faktorom pri urgentných operáciách, alebo pomáha prežiť ľuďom, ktorých organizmus je oslabený a vyčerpaný zákernou chorobou.


Bezpríspevkové darovanie krvi zamestnancami sa každoročne uskutočňuje v dvoch vlnách – na jar a na jeseň vo viacerých mestách v rámci celého Slovenska. Vyvrcholením každej z týchto vĺn je odber krvi prístupný aj pre širokú verejnosť, ktorý sa koná v niektorom zo slovenských divadiel. Divadelná kvapka krvi sa doteraz konala v Divadle Andreja Bagara v Nitre a v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.


Medzi zamestnancami Kauflandu je veľa dlhoročných pravidelných darcov a každý rok pribudnú noví prvodarcovia. Zapájajú sa nielen ľudia z regionálnych predajní, ale aj z bratislavskej centrály a z distribučného centra v Ilave. "Spoločnosť Kaufland dlhodobo podporuje a motivuje svojich zamestnancov k darovaniu krvi. Veľmi si to vážime, najmä v tomto letnom období, kedy je krvi nedostatok a pritom za ňu neexistuje žiadna umelá náhrada – jej jediným zdrojom je človek," zdôraznila generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová.


"Kaufland a SČK nespája len červená farba v logu. Pozitívnym príkladom našich zamestnancov chceme inšpirovať aj ďalších, aby podporili dobrú vec a prispeli najvzácnejšou tekutinou. Podobné akcie plánujeme naďalej aj v iných mestách, preto veríme, že nás bude ešte viac," povedala Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR v Kauflande.

 

Bratislava 11. 07. 2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.