Spoločnosť

Novinársky servis

Zbavte sa odpadu počas ďalších zberných dní v Kauflande

Nepremeškajte príležitosť opäť jednoducho odovzdať nepotrebný elektroodpad, staré batérie a plechovky. Od piatka 15. do pondelka 18. júla 2016 môžete priniesť odpad pred obchodné domy Kaufland v Bardejove, Bratislave - Patrónke, Košiciach – Nad jazerom, Novom Meste nad Váhom, Sabinove, Šamoríne a v Zlatých Moravciach a odovzdať ho do špeciálnych zberných nádob. Do triediacich boxov je možné priniesť po prvýkrát aj použitý olej z domácností.


Ekologické nakladanie s odpadmi a ochrana životného prostredia sú cieľmi projektu Zelený Kaufland. V rámci neho Kaufland už tretí rok organizuje na vybraných filiálkach zberné dni, počas ktorých sa doteraz celkovo vyzbieralo viac ako 7 ton recyklovateľného odpadu.


Zberné dni majú motivovať a naučiť ľudí zodpovedne nakladať s odpadom, triediť ho a podporovať recykláciu. „Tohtoročné zberné dni budú prebiehať na 7 filiálkach v čase od 8,00 do 20,00 hod., a to v troch vlnách v júli, septembri a v októbri. Sme radi, že na ne reflektuje čoraz viac ľudí a teší nás aj množstvo 296 kg vyzbieraných nápojových plechoviek, s ktorých zberom sme v uplynulom roku začali ako prvý a zatiaľ jediný maloobchodný reťazec na Slovensku,“ povedala Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR v Kauflande.


Novinkou tohto ročníka je už spomínaný zber použitého domáceho oleja. „Tešíme sa, že tento rok sa projekt Zelený Kaufland rozširuje práve o spoluprácu s nami, vďaka ktorej, dúfame, že výrazne zmeníme zmýšľanie spotrebiteľov ohľadne nakladania so zvyškovým olejom v domácnostiach. Aj touto aktivitou chceme upozorniť na to, že vyliatie napríklad 1 dcl použitého oleja do výlevky dokáže znečistiť niekoľko tisíc litrov vody. Ak sa však správne separuje, môže ešte poslúžiť v chemickom priemysle alebo pri výrobe biopalív, čím sa znižuje závislosť na rope a biopalivová zložka, ktorá sa primiešava do motorovej nafty taktiež znižuje emisie skleníkových plynov,“ uviedol Martin Meliš zo spoločnosti Inta. Odporúča olej po vychladnutí zliať cez sitko do suchej a čistej PET fľaše a tú následne počas zberných dní odovzdať v Kauflande.

 

Bratislava 14. 07. 2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.