Spoločnosť

Novinársky servis

Štedrá ponuka trvanlivých cukroviniek od Kauflandu

Oslávte Medzinárodný deň čokolády so štedrou ponukou trvanlivých cukroviniek od Kauflandu. Čokoláde sú pripisované rôzne vlastnosti – od liečivých účinkov až po afrodiziakum. Vo všeobecnosti vieme, že nám jednoducho zlepšuje náladu. Jedna z najstarších potravín ľudstva pochádza z plodov kakaovníka, pôvodne rozšíreného v Južnej a Strednej Amerike, dnes pestovaného predovšetkým v Západnej Afrike. Viete, ako si môžete "osladiť“ tento výnimočný deň? Napríklad aj skoršou kúpou mikulášskych trvanlivých cukroviniek, ktoré nájdete v ponuke obchodného reťazca Kaufland už od štvrtku 15.9.


Vedeli ste, že liečivé účinky čokolády poznali už Aztékovia, ktorí ju navyše považovali za afrodiziakum? V 17. a 18. storočí sa čokoláda predávala v lekárňach ako medicína. Okrem iných blahodarných účinkov, horká čokoláda napríklad eliminuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Podľa vedcov, čokoláda vďaka látke fenyletylamín zlepšuje náladu, odstraňuje napätie, stres a vyvoláva pocit pohody. "Myslite pozitívne, spojte príjemné s užitočným a vyberte si z našej bohatej ponuky čokolády a čokoládových cukroviniek. V našich predajniach sa snažíme vychádzať zákazníkom v ústrety, a pre tých – ktorí sú radi v predstihu pripravení na sviatky všetkého druhu, máme už teraz, v tradičnom čase, pripravené mikulášske trvanlivé cukrovinky,“ hovorí Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika. Na výber sú napríklad ľadové cukríky s príchuťou capuccino, espresso a latte macchiato, čokoládová figúrka Mikuláš plnená cukríkmi či čokoládové mince.

 

Bratislava 13. 09. 2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.