Spoločnosť

Novinársky servis

Zbavte sa nepotrebného odpadu v domácnosti, recyklujte s Kauflandom!

Hliníkové obaly, použitý kuchynský olej, rôzne batérie, či elektroodpad - staré žehličky, fény, hriankovače, fritézy, fotoaparáty, telefóny. To je len časť odpadu, ktorý v rámci zberných dní v čase od 08.00-20.00h môžu nielen zákazníci Kauflandu priniesť do predajní v mestách Bardejov, Bratislava – Patrónka, Košice – Nad jazerom, Nové Mesto nad Váhom, Sabinov, Šamorín a Zlaté Moravce počas zberných dní. Tie budú prebiehať v termíne od 28. do 31. októbra 2016.


Už niekoľko rokov sa spoločnosť Kaufland venuje témam, ktoré upozorňujú na potrebu ochrany životného prostredia a ekologického nakladania s odpadom. V rámci projektu Zelený Kaufland chce spoločnosť edukovať  nielen svojich zákazníkov ale aj komunity susediace s jednotlivými obchodnými prevádzkami po celom Slovensku. "V októbri prebieha posledná vlna zberných dní a my veríme, že aj tentoraz si ľudia nenechajú ujsť príležitosť byť zodpovedný voči životnému prostrediu a odpad, nahromadený v domácnosti opäť prinesú na prevádzky, kde sa roztriedi a v spolupráci s našimi dlhoročnými partnermi zodpovedne roztriedi a postúpi na ďalšie spracovanie,“ povedala Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR v Kauflande. Počas troch rokov fungovania projektu sa cez zberné miesta v Kauflande vyzbieralo už viac ako 7 ton recyklovateľného odpadu.

 

Novinkou tohto ročníka je zber použitého domáceho oleja. "Teší nás, že Slováci začali vo väčšej miere vnímať potrebu separácie tejto suroviny, nakoľko ekologické dopady, ak sa tak neseparuje, sú obrovské,“ dopĺňa Erika Turček Pfundtnerová. Vyliatie napríklad 1 dcl použitého oleja do výlevky dokáže znečistiť niekoľko tisíc litrov vody. Ak sa však správne separuje, môže ešte poslúžiť v chemickom priemysle alebo pri výrobe biopalív, čím sa znižuje závislosť na rope a biopalivová zložka, ktorá sa primiešava do motorovej nafty taktiež znižuje emisie skleníkových plynov. Olej by sa mal po vychladnutí zliať cez sitko do suchej a čistej PET fľaše a tú je možné následne počas zberných dní odovzdať v Kauflande.

 

Bratislava 27. 10. 2016

Práca & kariéra

Newsletter

Facebook

Na našej web stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a obsluhovateľnosti. Viac o používaných súboroch Cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našich Zásadách ochrany údajov.