Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa
Je tu Kaufland Card!

Aktivujte si Kaufland Card a užívajte si skvelé výhody!

S igelitkou nemôžeš byť šik! Nos si nákup v bavlnke.

Nová ekologická bavlnená textilná taška na vás už čaká v Kauflande. Ste zvedaví, ako sa s prechodom od klasických plastových tašiek na ich ekologickejšie sestry popasujú známa komička Evelyn a herečka Mária Havranová? Pozrite si v poslednom vtipnom videu.

S igelitkou nemôžeš byť šik

Igelitky sú bežnou súčasťou našich nákupov. Ich spotreba je enormná – s každým nákupom nová igelitová taška, a teda aj ďalší odpad. V Európskej únii sa ročne použije 100 miliárd plastových tašiek, celkovo vo svete je to až bilión igelitiek. Na Slovensku si ročne si domov odnesieme takmer 470 kusov, čo je dvojnásobne viac ako priemer v Európskej únii. Vedeli ste, že igelitka sa v prírode rozkladá až 500 rokov a pri jej výrobe sa použije veľké množstvo ropy? Následky sú katastrofálne, od znečistenia morí až po úhyn zvierat.

Používate tiež igelitky? Zmeňte svoje zvyky a prispejte svojou troškou k ochrane životného prostredia. Vymeňte igelitku za pevnú a modernú textilnú tašku. Kaufland dáva jednorazovým igelitkám stopku a prichádza s novou ekologickou taškou. Vyberte sa k nám a odneste si svoj nákup v bavlnke.

 

Prečítajte si povinné "taškové desatoro", vďaka ktorému vás igelitková karma nikdy nedobehne:

1. Neroztrhneš!

 

Naozaj. Všetci to veľmi dobre poznáme. Buď sme do plastovej tašky naložili príliš veľa a ona skrátka svoj obsah neudržala pokope alebo sa neodbornou manipuláciou častokrát rýchlo poškodila a prestala byť schopná plniť svoj účel. Táto taška vás nikdy nenechá v núdzi.

 

2. Nezašuštíš!

 

Lebo šušťanie je akože totálne fúúúj! Koniec otravným zvukom v tej najnevhodnejšej chvíli. Vašu novú textilnú kamošku neprezradí žiaden neželaný zvuk, maximálne uznanlivé citoslovcia nad jej moderným dizajnom.

 

3. Cti matku prírodu!

 

Lebo veď zvieratká by mali žiť v prírode a moriach, nie na smetiskách. A chceli by ste mať ako hlavný chod dňa igelitku namiesto nejakej lahôdky? Nechcete byť predsa ženou, ktorá môže za smrť zvierat či ich otrávenie. Pamätajte na eko rovnicu: 1 rok = sto miliárd igelitiek = rozklad na stovky rokov = prírodné a morské smetisko = choré zvieratá. Tak to snáď nie!

 

4. Nezohyzdíš!

 

Svoj outfit. No veď uznajte, videli ste niekedy Beyoncé v štekloch a s igelitkou? A vy predsa chcete byť za žiarivú ikonu aj pri bežnom nákupe!

5. Nezabudneš!

 

Odteraz máte svoju textilnú nákupnú tašku vždy poruke, pekne vo svojej kabelke a môžete tak napĺňať svoje odhodlanie, byť čo najviac ekologická.

6. Nepožiadaš!

 

O spoplatnenú tašku. Prichádza nová doba! Už si nebudete stále kupovať ďalšie a ďalšie tašky. Cent k centu a čuduj sa svete, hneď ušetríte napríklad na nový kúsok do šatníka.

7. Nebudeš mať inú!

 

Tašku ako textilnú. Inú ani potrebovať nebudete. Textilná taška vydrží na rozdiel od plastových dlhodobo a vďaka jej niekoľkonásobnému používaniu prispejete k zredukovaniu celkového počtu igelitiek v obehu.

8. Nevezmeš!

 

Si sáčok priesvitný. Čo si kupujete, je len vaším tajomstvom. Nik nemusí vedieť, že máte svoje dni a okrem tampónov potrebujete aj 2 čokolády, 20 deka tresky a fľašu vína.

9. Nezaprieš!

 

Štýl. Tašku si vyberiete podľa svojho vkusu. Na igelitku nezbalíte nikoho, no s textilnou taškou so štýlovým vzorom je to hneď iná káva. Eko maniaci budú mať oči na stopkách.

10. Osvetu šíriť budeš!

 

O vašej novej taške a jej výhodách poviete s radosťou aj svojim kamoškám.