Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Aktuálna ponuka

Čerstvé výrobky

Platnosť od 09.07.2020 do 15.07.2020

Jedlo je charakter

Syry tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho jedálnička. Patria azda medzi najznámejšie potraviny, ktoré sa vyrábajú z mlieka. Syry obsahujú veľa prospešných látok a vitamínov. V našej ponuke nájdete pestrý výber syrových špecialít rôznych chutí.

Syrová wikipédia

Existuje vyše 5000 syrových druhov

Výroba syrov je najstarší proces, pri ktorom ide najmä o zachovanie trvanlivosti mlieka. Dnes existuje okolo 5000 syrových druhov, ktoré sú rozdelené do 8 kategórií. Poznáme napríklad syry čerstvé, mäkké, s plesňou na povrchu, s pevnou kôrkou, alebo syry vyrábané pomocou lisovacej formy.


Camembert

Obľúbený camembert je typický francúzsky mäkký syr s bielou plesňou na povrchu. Podľa stupňa zrelosti je vo vnútri svetlý až zlatožltý.

Gouda

Typický príklad syra vyrábaného pomocou lisovacej formy. Dozrieva štyri týždne až osem mesiacov v chladných komorách. Potom perfektne vynikne nakrájaný na plátky.

Ementál

Varený a lisovaný polotvrdý syr zo Švajčiarska vyniká prenikavou a silnou arómou, ako aj nenapodobiteľne veľkými dierami v sýtožltom ceste.

Gorgonzola

Jeden z najznámejších talianskych syrov sa vyrába z kravského mlieka, soli a syridla. Spóry ušľachtilej plesne dodávajú syru bohaté zelenomodré žilkovanie.

Mlieko obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a v kuchyni predstavuje takmer nenahraditeľnú prísadu. Pridáva sa do müsli či kávy, je súčasťou jogurtov, zmrzlín, masla i tvarohových nátierok. Mlieko je proste všestranná ingrediencia.

Rastlinné mlieka

Sójové mlieko

Obsahuje približne toľko bielkovín ako kravské mlieko, má však menší podiel tuku. Perfektne sa hodí na varenie, pečenie, pridáva sa do kávy, dokonca sa dá aj napeniť.

Zobraziť pravidlá súťaže

Rastlinné mlieka

Ryžové mlieko

Chuťovo je prirodzene sladkasté, používa sa pri varení aj pečení a odporúča sa piť najmä ľuďom trpiacim na alergie.

Zobraziť pravidlá súťaže

Rastlinné mlieka

Ovsené mlieko

Prospešne vplýva na znižovanie hladiny zlého cholesterolu. Uplatní sa pri varení i pečení.

Zobraziť pravidlá súťaže

Rastlinné mlieka

Mandľové mlieko

Lahodné mlieko má jemnú chuť s nádychom mandlí. Obsahuje celý rad prospešných látok, ku ktorým patria aj nenasýtené mastné kyseliny.

Zobraziť pravidlá súťaže

Rastlinné mlieka

Lieskovoorieškové mlieko

Nakoľko tento druh mlieka vyniká veľmi špecifickou orieškovou arómou, hodí sa predovšetkým na dochutenie sladkých jedál.

Zobraziť pravidlá súťaže

Rastlinné mlieka

Kokosové mlieko

Lahodná oriešková príchuť, bohatý zdroj draslíka a horčíka – takéto prednosti má kokosové mlieko, ktoré vareným aj pečeným špecialitám dodáva štipku exotiky.

Zobraziť pravidlá súťaže