Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

 

Jedlo je pestrosť

Jedlo je pestré a plné vitamínov. V našom oddelení ovocia a zeleniny vás každý deň čaká absolútna čerstvosť a znamenitý výber z domova i zo sveta. Objavte našu aktuálnu ponuku a nebojte sa vyskúšať aj niečo nové. Myslite na to, že jedlo je aj o objavovaní.


Aktuálna ponuka

Čerstvé ovocie a zelenina

Platnosť od 08.04.2020 do 15.04.2020

Jedlo je radosť zo života

Rozmaznávajte seba a svoju rodinu dobrým a zdravým jedlom. U nás máte na výber z množstva denne dodávaného čerstvého ovocia a zeleniny.  

 

Banány

Žltý zdroj energie

Banány sú bohatým zdrojom vitamínu B, C, horčíka a vápnika. Banánová fruktóza sa rýchlo dostáva do krvi, kde je perfektným zdrojom energie pre telo i dušu. Čím sú banány zrelšie, tým viac fruktózy obsahujú. Preto sú žlté banány sladšie ako zelené.


Maliny, jahody, čučoriedky, ríbezle – všetky lesné plody sú jednoducho neodolateľné a chuťovo originálne! Najradšej by sme ich maškrtili počas leta každý deň. Kombinácií je naozaj veľa – od müsli, cez smoothie, až po koláč či ovocný šalát. Stačí naozaj kúsok fantázie!

Sladké jahody

Pravá chuť leta

Existuje okolo 100 druhov jahôd, ktoré sa od seba odlišujú tvarom, farbou a chuťou – od tmavočervených, cez malé a guľaté, až po svetločervené, veľké a kužeľové. V závislosti od druhu je chuť jahôd sladká až korenistá. Jedno je však isté: lahodné sú všetky jahody!

Lexikón lesného ovocia

Malé, šťavnaté a zdravé

Černice

Obsahujú viac vitamínu C ako jablká. Sú skvelým zdrojom vitamínu E, ktorý chráni bunky. Najlepšie sa černice vychutnávajú samostatne. Pridávajú sa tiež do jogurtu, tvarohu, smoothie či do koláčov.

Jahody

Sú sladučké, perfektne osviežia a organizmu dodajú množstvo vitamínu C, draslíka a horčíka.

Maliny

Maliny sú bohaté na balastné a minerálne látky, ako aj vitamín B a C. Na druhej strane však obsahujú malé množstvo ovocného cukru.

Ríbezle

V kyslastých a jemne trpkých bobuľkách, ktoré sú považované za prírodného bojovníka proti starnutiu, sa ukrýva porcia antioxidantov, cenných živín a minerálov.

Čučoriedky

Vďaka vysokému podielu vitamínu A, C a E sú sladkasté čučoriedky považované za výnimočne vzácne a zdravé plody.

Egreše

Čím sú egreše zrelšie, tým sú sladšie. V cukornatosti ich predbehlo už iba hrozno, ktoré má ešte väčší podiel cukru v jednotlivých bobuľkách.


Jedlo je objavovanie

Na objavovanie niečoho nového nikdy nie je neskoro. Vyskúšali ste už naše šťavnaté granátové jablká s typickou sladkasto-trpkastou príchuťou? Poprechádzajte sa po oddelení ovocia a zeleniny a zistíte, že v našej širokej ponuke objavíte nielen exotické ovocie, ale aj množstvo sortimentu v bio kvalite. Granátové jablko môžete použiť aj na dozdobenie rôznych pokrmov. Inšpirujte sa naším videoreceptom!

 

 

 

 

Ako očistiť granátové jablko

Postup krok za krokom

Step 1

Šupu granátového jablka okolo stopky opatrne narežeme po celom obvode a odoberieme.

Zobraziť pravidlá súťaže

Ako očistiť granátové jablko

Postup krok za krokom

Step 2

Orientujeme sa podľa viditeľných komôrok s jadierkami, pozdĺž ktorých narežeme šupu zhora nadol. Dávame pozor, aby sme žiadne jadierka neprerezali.

Zobraziť pravidlá súťaže

Ako očistiť granátové jablko

Postup krok za krokom

Step 3

Takto narezané granátové jablko opatrne rozdelíme na časti.

Zobraziť pravidlá súťaže

Ako očistiť granátové jablko

Postup krok za krokom

Step 4

Jednotlivé časti vložíme do misy so studenou vodou a jadierka vydlabeme zo šupky.

Zobraziť pravidlá súťaže

Ako očistiť granátové jablko

Postup krok za krokom

Step 5

Povyberáme zvyšky šupiek na povrchu misy a jadierka scedíme.

Zobraziť pravidlá súťaže

Jedlo je rozmanitosť

V Kauflande máme radi rozmanitosť, preto vám každý deň ponúkame pestrý výber čerstvého ovocia a zeleniny z domácich regiónov, ako aj úrodu priamo z polí. Príroda sama o sebe žiari pestrými farbami a tvarmi, ktoré sú skutočnou pastvou pre všetky zmysly.

Šťavnaté paradajky

Znamenitá pestrosť na stopke

Existujú biele, žlté, zelené, červené, ružové a fialové paradajky. Známych je niekoľko tisíc paradajkových druhov, ktoré sa od seba líšia chuťou, konzistenciou a tvarom.


Farebnosť paradajok

Rozdielnosti v chuti, farbe a tvare

Žlté paradajky

V porovnaní s červenou „súrodeneckou“ odrodou sú žlté paradajky menej kyslasté. Ak máte citlivý žalúdok na ovocné kyseliny, sú pre vás žlté paradajky oveľa lepšie stráviteľné ako červené.

Tmavé paradajky

Majú nevšedný vzhľad a výnimočne intenzívnu chuť. Antokyán je prírodné farbivo, ktoré paradajkám dodáva tmavú farbu. Mimochodom, antokyán je zdraviu prospešný antioxidant.

Zelené paradajky

Plody tejto odrody sú zaujímavé tým, že aj po dozretí ostávajú zelené. To však nijako neškodí ich šťavnatosti a skvelej chuti. Dozretá zelená paradajka má na povrchu jemno žlté odlesky a na dotyk je mäkšia.

Jedlo nás zbližuje

Dobré jedlo nás láka a spája k spoločnému stolu, kde sa všetci rozprávame, smejeme a do sýtosti najeme. Čo by ste povedali na lahodnú polievku z čerstvých sezónnych surovín? Je úplne jedno, či ju pripravíte podľa tradičného alebo trendového receptu, vždy bude chutiť rozprávkovo.

Delikátne polievky

Čo krajina, to iný receptár.