Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Aktuálna ponuka

Trvanlivé potraviny

Platnosť od 08.04.2020 do 15.04.2020

Jedlo je domov

Za každým jedlom sa skrýva kúsok poctivej domácej tradície. Vieme to aj v Kauflande, preto u nás nájdete veľký výber čerstvého a kvalitného sortimentu zo slovenských regiónov. Príďte k nám a vyskúšajte, ako chutí Slovensko.


Raňajky sú považované za najdôležitejšie jedlo dňa. Preto si ich treba do sýtosti vychutnať. Variácií je neúrekom – od chrumkavých toastov, cez voňavé croissanty, ovocné džemy, lahodné nátierky, až po zdravé müsli. Pre ktorékoľvek dobroty sa rozhodnete, u nás ich vždy nájdete.

V znamení polmesiaca

Croissanty a rožteky

Croissant a rožtek sú si tvarom veľmi podobné. Dokonca majú aj spoločnú históriu. Rozdiely sú iba v ingredienciách na výrobu jednotlivých druhov pečiva.


Kto je priekopníkom?

O majstrovi pekárovi, ktorý ako prvý napiekol pečivo v tvare polmesiaca, sa dodnes vedú dohady. Podľa najznámejšej legendy pochádza tento pekárenský objav z roku 1683. V tých časoch bola Viedeň obsadená Turkami.

Rožteky vs. croissanty

Rozdiel medzi týmito maškrtami je v ingredienciách. Receptúra na rožteky obsahuje múku, vodu, mlieko, cukor, droždie, prípadne vajíčko a trochu masla. Naopak, veľa masla obsahuje recept na croissanty.

27 krokov k ľahkosti

Croissanty sa robia z lístkového cesta, ktoré sa niekoľkokrát prekladá a opäť vyvaľká. Vzniknú tak vrstvy (podľa skúsených cukrárov by ich malo byť 27), vďaka ktorým sú croissanty nadýchané a perfektne chutia.