Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Improvizácia je na mieste - a s nami žiadny problém

Stráviť príjemný večer s priateľmi je vždy dobrý nápad. Nemusí to byť hneď veľká párty. Stačí nejaké malé občerstvenie, niečo na pitie - viac nepotrebujete. A ak niekto niečo prinesie, nebudete mať s prípravami žiaden stres. Skvelý plán, vaši kamaráti však namiesto šalátu a malého občerstvenia priniesli ďalších kamarátov. A to znamená: improvizovať.

S Kauflandom na svojej strane budete pripravení aj na väčšie množstvo kamarátov. Prezradíme vám, aké zásoby by vám doma nemali chýbať a čo môžete z toho spontánne vyčarovať. A ak niektorý z hostí zostane o niečo dlhšie, je dobré mať v mrazničke pár žemlí na dopekanie.

Aby vás žiadna nečakaná návšteva neprekvapila, je dobré mať doma zásobu týchto potravín - špagety, olivový olej, koreniny, múku, paradajky v konzerve, zavárané ovocie, mrazené potraviny ako napr. hranolky, losos, morské plody, ďalej víno, sekt, slané tyčinky, čipsy a sladkosti.

Pozrite sa, čo máme práve v akcii:
Na aktuálnu ponuku

Tipy

Dobrá rada: Dbať na dopĺňanie zásob sa oplatí

Potraviny s dlhou trvanlivosťou

Potraviny s dlhšou dobou trvanlivosti a základ pre mnohé jedlá sú múka, ryža (aj mliečna ryža alebo rizoto), rezance, bujón, škrobová múčka, prášok do pečiva, cukor, med a marmeláda.

Ktorá zelenina nesmie chýbať

Zelenina s obmedzenou trvanlivosťou, ktorá nesmie chýbať v žiadnej komore: zemiaky, cibuľa a cesnak.

Tieto čerstvé prísady sú tiež dôležité

Čerstvé prísady, ktoré sú pravidelne potrebné: vajcia, mlieko, parmezán, maslo, horčica, tuniak alebo sardely.

Na prípravu omáčok treba mať doma vždy...

Na prípravu omáčok a ich zjemnenie treba mať doma nasledovné: olivový olej, konzumný olej (napríklad repkový), ocot, balzamikový ocot, paradajkový pretlak, paradajky v plechovke alebo paradajkovú omáčku a kapary.

Aj zásoby korením sú dôležité

V žiadnej kuchyni nesmú chýbať tieto koreniny: soľ/morská soľ, čierne korenie (pomleté v mlynčeku), kayenské korenie, majorán, oregano a tymian, borievka, bobkové listy, nové korenie, rasca, muškátový orech, škorica a vanilkové struky.

Čo by nemalo chýbať v mrazničke

V mrazničke by nemali chýbať nasledovné potraviny: listový špenát, mrazená zelenina, hrach a rybie filé alebo morské plody, ako kraby a garnely.