Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Domácimi liekmi a láskou proti nádche

Škrabanie v hrdle, silná nádcha a zvýšená teplota - to sú najčastejšie príznaky prechladnutia, ktoré väčšina z nás dostane raz- až dvakrát do roka. Deti väčšinou oveľa častejšie. A práve vtedy potrebujú osobitne veľa náklonnosti a starostlivosti, aby sa prechladnutia rýchlo zbavili.

Ale čo presne pomáha pri prechladnutí? Prechladnutiu možno prirodzene predísť správnym oblečením a zdravou výživou, ale ak sú už raz vírusy v škole, dostanú ich často všetky deti. Tu pomáha predovšetkým pokoj, teplo a veľa tekutín. Aj v Kauflande nájdete mnoho užitočných výrobkov, ktoré pomôžu pri prechladnutí. A aj recepty starých mám ako kloktanie a naparovanie urýchlia liečenie.

Aktuálna ponuka

Pozrite sa, čo máme práve v akcii:
Na aktuálnu ponuku

Tipy

Liečivá sila prírody

Naparovanie harmančekom

Pri nádche pomáha naparovanie s harmančekom, účinkuje protizápalovo a uvoľňujúco. Stačí jednoducho zaliať tri polievkové lyžice kvetov harmančeka v miske s troma litrami vody. Hlavu skloniť nad kúpeľ a prikryť uterákom. Hlboko vdychovať a vydychovať.

Tymiánový nálev proti kašľu

Pri kašli účinkuje tymianový nálev, zbavuje kŕčov a uvoľňuje hlieny. Jednu čajovú lyžičku tymianu je potrebné zaliať 150 ml horúcej vody a nechať vylúhovať približne päť minút. Potom zliať cez sitko a piť viackrát zriedené horúcou vodou.

Šalvia pri bolestiach v krku

Pri bolestiach v krku a chrapľavosti môže pomôcť šalvia, účinkuje antibakteriálne a protivírusovo. Vývar sa pripraví tak, že 0,5 ČL šalviových listov zalejem 150 ml vriacej vody. Nechá sa 10 minút vylúhovať, zleje sa cez sitko a opakovane kloktá.

Vŕbová kôra proti horúčke

Pri horúčke účinkuje vŕbová kôra, tlmí bolesť a spôsobuje potenie. Zmieša sa jedna čajová lyžička lipových alebo bazových kvetov s jednou čajovou lyžičkou vŕbovej kôry a zaleje sa 200 ml horúcej, ale nie vriacej vody. Nechá sa lúhovať desať minút, zleje sa cez sitko a pije sa až trikrát denne. Ale pozor: Počas tehotenstva sa nesmie užívať a vysoké dávkovanie môže podráždiť žalúdok.