Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Rýchlo, rýchlejšie, jedlo je hotové

Vrátite sa domov z práce alebo z tréningu a ste hladní. Pri pohľade do chladničky sa však zhrozíte: nič v nej nie je! Mohli by ste skúsiť donáškovú službu. Kým sa však rozhodnete, a kým tá potom príde, budete pravdepodobne polomŕtvy od hladu.

Aby sa to nestalo, máme skvelý tip: pozrite sa do mrazničky. Pretože mnohé, čo robí jedlo zdravým a vyváženým, môžete kúpiť v Kauflande hlboko zmrazené a doma pripraviť podľa potreby ako čerstvé. Mnohokrát sú hlboko zmrazené výrobky dokonca lepšie ako čerstvé, pretože ešte obsahujú všetky dôležité živiny, ktoré sa môžu stratiť dlhými prepravnými cestami a skladovaním. Pretože keď sa ovocie a zelenina hlboko zmrazí ihneď po zbere, zostane v nej zachovaných veľa cenných vitamínov a minerálnych látok. Rovnako je to pri rybách a iných morských živočíchoch. Zostavili sme pár tipov, ako zmrazovať čerstvé produkty, a tak ich uchovať dlhšie čerstvé. A svoj vlčí hlad takto zaženiete s pokojom lovca.

Aktuálna ponuka

Pozrite sa, čo máme práve v akcii:
Na aktuálnu ponuku

Tipy

Skvelé tipy: Potraviny sa zmrazujú správne takto

Produkty sa zmrazujú čo najčerstvejšie

Čím čerstvejšie, tým lepšie. Toto platí osobitne pre mäso a ryby, ale aj ovocie a zelenina by sa mali zmraziť podľa možnosti čerstvé, resp. ihneď po zbere, aby zostalo zachovaných mnoho vitamínov a minerálov.

Príprava produktov na zmrazenie

Zeleninu očistite, olúpte a prípadne sparte vriacou vodou. Ryby a mäso očistite. Prípadne pokrájajte na kusy alebo naporciujte. Potraviny musia byť čo najsuchšie.  Doma uvarené jedlá by mali pre zmrazením úplne vychladnúť.

Pripravené produkty balíme do dóz či šáčkov

Pripravené produkty je potrebné zabaliť do vreciek so zipsovým uzáverom alebo mraziacich dóz. Pri potravinách obsahujúcich vodu by malo zostať v nádobe trochu vzduchu, pretože voda sa pri zmrazovaní rozťahuje.

Všetky sáčky a dózy je potrebné označiť

Dôležité: Pri zmrazovaní popíšte sáčky či dózy, aby ste vedeli, čo je vo vnútri.
Zaznačte si aj dátum zmrazenia, obsah a ak je možné, aj približnú trvanlivosť.

Takto dlho vydržia čerstvo zmrazené potraviny

Takto dlho vydržia čerstvo zmrazené potraviny:  
ovocie, zelenina, mäso a ryby až 12 mesiacov,
údeniny a mliečne výrobky až 6 mesiacov,
byliny cca 4 mesiace,
pekárenské výrobky a doma uvarené jedlá až 3 mesiace.