Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Pomoc na ceste

Kúpou z viac ako 1 800 druhov výrobkov privátnych značiek Kauflandu ste prispeli na dobrú vec.

Pre koho sú vozidlá pre terénne sociálne služby určené?

Prepravnú službu, ako jednu z terénnych sociálnych služieb, poskytuje 8 územných spolkov SČK pre takmer 2 700 klientov. Ide prevažne o ľudí v núdzi – osamelé matky s deťmi, seniorov, či ľudí so zdravotným postihnutím. Každý z nich potrebuje občas pomoc, či už pre svoj nepriaznivý zdravotný stav alebo sociálnu situáciu.

Až 5 odovzaných vozidiel minulý rok
Vďaka zákazníkom Kauflandu a tomuto projektu sa vlani podarilo zabezpečiť 5 špeciálne upravených vozidiel pre SČK a jeho terénne sociálne služby. Územné spolky v Humennom, Liptovskom Mikuláši a Senici tak mohli už fungujúcu prepravnú službu rozšíriť a ďalšie dva spolky, Žiar nad Hronom a Košice-okolie, ju mohli spustiť.

Pomáhajme aj tento rok
V tomto roku môžeme spoločne pomôcť ďalším ľudom. Stačí kúpiť niektorý z viac ako 1 800  druhov výrobkov, ktoré Kaufland ponúka pod značkami K-Classic, K-Purland, K-take it veggie a K-Bio, a urobiť tak dobrý skutok.


Keď preprava vlastným autom nie je možná, prichádza do úvahy sociálny taxík

"Mama má 81 rokov a už 7 rokov ju trápi cukrovka s pridruženými komplikáciami. Kvôli nim prišla o nohu a je pripútaná na invalidný vozík,“ hovorí jej syn, 54-ročný Martin, ktorému zostala starostlivosť o chorú mamu zo dňa na deň. „Náš panelákový byt však na to nie je prispôsobený. Preto okrem pravidelných návštev lekára a úradov, využívame prepravnú službu Slovenského Červeného kríža (SČK) aj na odvoz mamy k bezbariérovej sprche, aby sme ju mohli osprchovať,“ opisuje momentálnu situáciu. Túto službu využívajú 5 – 6 ráz do mesiaca a v súčasnosti si nevie predstaviť, ako by bez tejto služby fungovali. „Vlastným autom mamu prepravovať nevieme, keďže váži asi 90 kilogramov, bolo by obtiažne ju zdvíhať a prekladať. Auto SČK je špeciálne upravené, má hydraulickú plošinu, takže je možné ju doň naložiť aj vyložiť spoločne s vozíkom. S jej pohyblivosťou je to čoraz horšie, obávam sa, že dlhodobo to zvládať nebudeme,“ dodáva Martin Vido.

Sebestačnejšia vďaka prepravnej službe

Mám 73 rokov a život sa so mnou veru nemaznal. Po úraze v práci som zostala na invalidnom dôchodku. Pri dojení ma kopla krava a zlomila mi stehenný krčok. Následne mi viac razy menili kĺby, neustále mám problémy s riedkymi kosťami, zlomeninami, minimálne raz ročne som hospitalizovaná. K lekárom chodím vlastne permanentne. Navyše som postupne prežila 3 svoje deti,“ opisuje svoj neľahký osud pani Helena Ondočková, ktorá žije s vnučkou. „Mám ešte syna, ten sa však oženil a odsťahoval z dediny do mesta. Navyše sú všetci zamestnaní, a tak ich len nerada obťažujem, keď potrebujem odviezť k lekárovi na vyšetrenie, či pre lieky,“ dodáva. Pani Helena má dovedna 12 diagnóz, a tak navštevuje zdravotnícke zariadenia často. „Momentálne každý deň, keďže potrebujem lymfodrenážne masáže kvôli edémom na nohách. Inak asi tak raz týždenne využívam prepravnú službu Slovenského Červeného kríža (SČK),“ opisuje súčasnú situáciu. Má aj osobnú asistentku, no tá je bez auta a vodičského oprávnenia. Túto službu si pochvaľuje: „Nikto si kvôli mne nemusí brať voľno z práce, vďaka tzv. sociálnemu taxíku som sebestačná.

Návšteva lekára či rehalitácií je jednoduchšia

Mám 74 rokov a som zdravotne ťažko postihnutý. Trpím hemiparézou, čo je čiastočné ochrnutie ľavej strany tela v dôsledku neliečeného vysokého krvného tlaku,“ hovorí pán Beťko. Ako dodáva, bolesť mu vystreľuje až do chrbtice a s pohyblivosťou má teda problém. „Prepravnú službu Slovenského Červeného kríža (SČK) využívam nielen dvakrát mesačne, na pravidelné lekárske prehliadky, ale momentálne aj na to, aby som sa dostal na rehabilitácie. Je to lepšie než sa spoliehať na príbuzných, ktorí nie vždy majú čas a možnosť uvoľniť sa z práce počas dňa. Z času na čas sa presúvam aj bežným taxíkom, keďže je u nás táto služba veľmi vyťažená a nie vždy je vozidlo SČK k dispozícii na ten termín, ktorý potrebujem," zdôrazňuje pán Beťko.

Rozhodujú činy

Pomoc môže mať rôzne podoby. Či už pomôžeme druhým alebo životnému prostrediu, každá jedna je dôležitá. Inšpirujte sa blogerkami a urobte aj vy dobrý skutok.


Nové: Leták "Späť do školy"

Aj keď bude mať škola ešte pár týždňov zatvorené, s našou ponukou sa viete pripraviť na jej otvorenie už teraz.

Nové: Leták "Späť do školy"