Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Pomoc nákupom

Autá terénnych sociálnych služieb poskytnuté Kauflandom

Pomáhať je ľudské a veľmi dôležité. Ľudí, ktorí sa nachádzajú v núdzi, je na Slovensku veľa. Podporiť ich môžete aj vy!
Za každý výrobok radu Z lásky k tradícii predaný od 29.10. do 2.12.2020 prispejeme 5 centami na nákup vozidiel pre terénne sociálne služby Slovenského Červeného kríža.


Viac o terénnych sociálnych službách SČK

Terénne sociálne služby SČK poskytujú nielen prepravnú a opatrovateľskú službu, ale aj sociálne poradenstvo alebo rozvoz šatstva a potravinovej pomoci. Prepravná služba zahŕňa aj poskytnutie asistencie počas prepravy či pri návštevách lekára. Terénne sociálne služby sú dostupné ľuďom v núdzi, hendikepovaným, onkologickým pacientom, mamičkám s deťmi alebo tým, ktorí bývajú v nedostupnom teréne, na miestach s nepravidelnou medzimestskou dopravou alebo nemajú možnosť vyjsť z domu bez pomoci.

Od spustenia projektu v roku 2017 vďaka pomoci Kauflandu Slovenský Červený kríž rozšíril flotilu už o 16 nových špeciálne upravených terénnych vozidiel, ktoré pomáhajú v rámci 17 územných spolkov: Banská Bystrica, Bratislava-mesto, Brezno, Horehronie, Humenné, Košice-okolie, Levice, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Rožňava, Senica, Snina, Topoľčany, Trebišov, Žiar nad Hronom a Žilina.

Ťažkých osudov je veľa. Svoje o tom vie aj klientka, ktorá napriek tomu, že je mysľou vitálna, má dlhoročný problém s chrbticou a kolennými kĺbmi, ako aj so srdiečkom. Ako sama vraví, keby nebolo terénnych sociálnych služieb SČK, nemohla by raz týždenne chodiť na pravidelné lekárske prehliadky či na rehabilitácie.

Dôležitosť terénnych sociálnych služieb SČK potvrdzuje svojimi slovami aj Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža: „Vďaka spolupráci so spoločnosťou Kaufland naberá naša práca úplne nový rozmer. Sme schopní pomáhať viac, častejšie a môžeme sa dostať aj na miesta, ktoré boli pre nás kedysi ťažko dostupné, a to si veľmi ceníme nielen my, ale aj ľudia, ktorým pomáhame.“

Za neoceniteľnú pomoc označujú terénne sociálne služby SČK aj v územnom spolku Humenné. „Veľa ľudí odchádza za prácou preč a zostávajú tu hlavne starší ľudia s rôznymi zdravotnými problémami, ktorí sú v mnohom odkázaní na našu pomoc. Ešte pred časom sme však bojovali s tým, že náš vozový park bol príliš starý a hydraulická plošina na zdvíhanie vozičkárov nefunkčná. Vďaka Kauflandu sme dostali nové, špeciálne upravené vozidlo, ktoré si veľmi pochvaľujeme my aj ľudia, ktorí by bez neho zostali úplne bezradní,“ približuje situáciu na východe Slovenska Silvia Knapiková zo Slovenského Červeného kríža.


Rasťo Chvála testuje vozidlo terénnych sociálnych služieb

Pozrite sa v teste Rasťa Chválu z garáž.tv, ako sa auto terénnych sociálnych služieb používa, a akú neoceniteľnú pomoc znamená pre ľudí v núdzi.