Špeciálne zložky Alginát sodný v prášku 250 g - zahusťovadlo, želírujúca látka, molekulárna kuchyňa, vegánsky

31,95 €

plus 14,95 € poštovné

Doprava k vám domov

so 3. – ut 6. októbra
Naše najlepšieponuky
Iné prísady na pečenie a oveľa viac
Podobné produkty
Obrázok produktu pre Leimer bezlepková strúhanka z bezlepkového pšeničného škrobu 1500g
Leimer bezlepková strúhanka z bezlepkového pšeničného škrobu 1500g
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
31,65 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre Pšeničný lepok 500 g PROVITA
Pšeničný lepok 500 g PROVITA
21,98 €/1kg
10,99 €
Doprava zdarma
Predajca: SuperMerchant
Obrázok produktu pre Jódovaná dusitanový soľ na solenie
Jódovaná dusitanový soľ na solenie
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 5
21,12 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre C.L.T. Intertrade Agar Agar Powder rastlinné želírovacie činidlo 25g
C.L.T. Intertrade Agar Agar Powder rastlinné želírovacie činidlo 25g
104,40 €/1kg
4,0Priemerné hodnotenie: 4,0 z 5Počet hodnotení: 1
2,61 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Mliečnan vápenatý v prášku 100 g - Na sférizáciu a molekulárne varenie, potravinársky, potravinársky
Špeciálne zložky Mliečnan vápenatý v prášku 100 g - Na sférizáciu a molekulárne varenie, potravinársky, potravinársky
18,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Slnečnicový lecitín v prášku 250 g - emulgátor, zlepšovač textúry, zahusťovadlo, vegánsky
Špeciálne zložky Slnečnicový lecitín v prášku 250 g - emulgátor, zlepšovač textúry, zahusťovadlo, vegánsky
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
31,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Sójový lecitín v prášku 250 g - emulgátor, stabilizátor a konzervačná látka, vegánsky
Špeciálne zložky Sójový lecitín v prášku 250 g - emulgátor, stabilizátor a konzervačná látka, vegánsky
31,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Xantánová guma v prášku 500 g - zahusťovadlo, stabilizátor, emulgátor, penidlo, vegánska
Špeciálne zložky Xantánová guma v prášku 500 g - zahusťovadlo, stabilizátor, emulgátor, penidlo, vegánska
40,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Metylcelulóza v prášku 250 g - čistená celulóza, zahusťovadlo, spojivo, stabilizátor a emulgátor, potravinárska kvalita
Špeciálne zložky Metylcelulóza v prášku 250 g - čistená celulóza, zahusťovadlo, spojivo, stabilizátor a emulgátor, potravinárska kvalita
31,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Agar Agar Powder 100 g - Vegánska alternatíva želatíny, prírodné želírujúce činidlo, potravinárska kvalita
Špeciálne zložky Agar Agar Powder 100 g - Vegánska alternatíva želatíny, prírodné želírujúce činidlo, potravinárska kvalita
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 3
20,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Kyselina vínna v prášku 100 g - emulgátor, plnidlo, okysľovač a zlepšovadlo cesta, vegánska
Špeciálne zložky Kyselina vínna v prášku 100 g - emulgátor, plnidlo, okysľovač a zlepšovadlo cesta, vegánska
18,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Tapiokový škrob - rastlinné spojivo 200g
Tapiokový škrob - rastlinné spojivo 200g
14,35 €/1kg
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 2
2,87 €
Predajca: taleoo
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Pektín v prášku 250 g - Vegánska želatína, na džemy a ovocné želé, potravinárska kvalita
Špeciálne zložky Pektín v prášku 250 g - Vegánska želatína, na džemy a ovocné želé, potravinárska kvalita
31,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Kyselina citrónová v prášku 100 g - Kyselina citrónová na pečenie a varenie, potravinárska
Špeciálne zložky Kyselina citrónová v prášku 100 g - Kyselina citrónová na pečenie a varenie, potravinárska
17,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Rapunzel 1441045, Želatínový prášok, 60 g
Rapunzel 1441045, Želatínový prášok, 60 g
109,67 €/1kg
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
6,58 €
Predajca: taleoo
Obrázok produktu pre Špeciálne prísady Weinstein-Pulver 10 kg – kaliumbitrát Backpulver, krém z vínneho kameňa, vegánsky
Špeciálne prísady Weinstein-Pulver 10 kg – kaliumbitrát Backpulver, krém z vínneho kameňa, vegánsky
328,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre Koopmans Aardappelzet múka 200g – Bezlepkový zemiakový škrob na zahustenie
Koopmans Aardappelzet múka 200g – Bezlepkový zemiakový škrob na zahustenie
17,50 €/1kg
3,50 €
Predajca: Pantry_Intl
Obrázok produktu pre Sušené droždie - bezlepkové 5x9g
Sušené droždie - bezlepkové 5x9g
100,67 €/1kg
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
4,53 €
Predajca: taleoo
Obrázok produktu pre Werz organický ryžový škrob 200g
Werz organický ryžový škrob 200g
32,00 €/1kg
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
6,40 €
Predajca: taleoo
Obrázok produktu pre Emix Żelatyna Spożywcza 200 g
Emix Żelatyna Spożywcza 200 g
25 350,00 €/1kg
5,07 €
Predajca: Megasam24PL

Viac o produkte

Popis produktu a údaje o produkte

  • Alginát sodný najvyššej kvality.
  • Používa sa na zahusťovanie, želírovanie a sférizáciu.
  • Vhodný pre vegánov, vegetariánov a ovo-laktov.
  • Nie je geneticky modifikovaný.
  • K dispozícii v baleniach 100 g, 250 g, 500 g, 5 kg, 10 kg a 25 kg.

Alginát sodný

Alginát sodný je výťažok z rias, ktorý molekulárni kuchári používajú na proces sférizácie. V prítomnosti vápenatých iónov vytvára gél. Alginát sodný je želírujúca látka, ktorá sa pri intenzívnom miešaní pri nízkych teplotách riedi. Môže sa použiť na výrobu mäkkých, pevných, okolitých a tepelne odolných gélov a na výrobu peny. Alginát sodný sa často používa aj ako zahusťovadlo, emulgátor a látka zlepšujúca textúru. Vhodný pre vegánov, vegetariánov a ovo-laktovegetariánov, neobsahuje GMO, lepok, nie je ožiarený. Alginát sodný sa zvyčajne kupuje spolu s mliečnanom vápenatým.

Použitie pri sférizácii a reverznej sférizácii
Zlepšuje štruktúru
Môže sa použiť na zahustenie roztokov a tekutín
Vytvára mäkké alebo pevné gély odolné voči teplu
Vhodné pre vegánov, bez GMO, bez lepku, neozárované
Použitie: Typické dávkovanie je 0,2 - 1 %. Prášok postupne pridávajte do tekutého roztoku. Miešajte alebo miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Rozpustný v horúcich a studených tekutinách. Nerozpustný v olejoch. Na sférizáciu použite 0,5 - 1 % alginátu sodného na základe hmotnosti kvapaliny. Ak chcete dispergovať, buď pridávajte za intenzívneho miešania kvapaliny, alebo zmiešajte s inou suchou zložkou (napr. cukrom) pred pridaním do kvapaliny.

Keďže prášok začne v prítomnosti vápnika gélovať, snažte sa ho nepoužívať v tekutine s vysokým obsahom vápnika, napríklad v mlieku. Na uľahčenie procesu použite balenú vodu s nízkym obsahom vápnika. Prášok pridajte do tekutiny alebo pyré a striekačkou ho nakvapkajte do vápnikového kúpeľa, kde sa zmení na kaviárové perly. Prehoďte obe zložky na spätné sférizovanie (s alginátom sodným do vodného kúpeľa).

Podmienky skladovania: Skladujte na suchom, chladnom mieste mimo dosahu priameho slnečného svetla. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov.

Zloženie: 1: Alginát sodný (E401)

Výživové informácie: Vhodné pre deti od 3 rokov: Vhodné pre vegánov, vegetariánov a ovo-laktovegetariánov, bez GMO, bez lepku, neozárované.

Výživové informácie: Na základe typického obsahu/100 g: Energetická hodnota: 825,6 kJ/201,6 kCal, Tuky: 0 g, Sacharidy: 19,2 g, z toho cukry: 19,1 g, Bielkoviny: 0 g, Soľ: 0 g.

Označovanie podľa predpisov EÚ a Spojeného kráľovstva.

Zloženie
Alginát sodný (E401)
Výživové údaje
Výživové informácie: Na základe typického obsahu/100 g: Energetická hodnota: 825,6 kJ/201,6 kCal, Tuky: 0 g, Sacharidy: 19,2 g, z toho cukor: 19,1 g, Bielkoviny: 0 g, Soľ: 0 g.
Alergény
Žiadne
Hmotnosť
250 g
Rozmery
250 gramov
Potravinársky podnik
Special Ingredients Europe
Obchodný názov
Algínan sodný - 250 gramov
Výrobca
Special Ingredients
Počet kusov
1
Číslo od výrobcu
40839642185865
EAN kód
5060341111129

Zloženie
Alginát sodný (E401)
Výživové údaje
Výživové informácie: Na základe typického obsahu/100 g: Energetická hodnota: 825,6 kJ/201,6 kCal, Tuky: 0 g, Sacharidy: 19,2 g, z toho cukor: 19,1 g, Bielkoviny: 0 g, Soľ: 0 g.
Alergény
Žiadne
Hmotnosť
250 g
Rozmery
250 gramov
Potravinársky podnik
Special Ingredients Europe
Obchodný názov
Algínan sodný - 250 gramov
Výrobca
Special Ingredients
Počet kusov
1
Číslo od výrobcu
40839642185865
EAN kód
5060341111129
Hodí sa k tomu
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Alginát sodný v prášku 100 g - zahusťovadlo, želírujúca látka, molekulárna kuchyňa, vegánsky
Špeciálne zložky Alginát sodný v prášku 100 g - zahusťovadlo, želírujúca látka, molekulárna kuchyňa, vegánsky
19,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe
Obrázok produktu pre RUF Agartín (želírujúca látka) 30g
RUF Agartín (želírujúca látka) 30g
53,33 €/1kg
1,60 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre Kukuričná múka Ruf 400g
Kukuričná múka Ruf 400g
3,82 €/1kg
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
1,53 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Bestseller
Obrázok produktu pre Kyselina citrónová 1 kg
Kyselina citrónová 1 kg
4,03 €/1kg
4,09 €
Predajca: BRAT_PL
Obrázok produktu pre Špeciálne zložky Agar Agar Powder 500 g - Vegánska alternatíva želatíny, prírodné želírujúce činidlo, potravinárska kvalita
Špeciálne zložky Agar Agar Powder 500 g - Vegánska alternatíva želatíny, prírodné želírujúce činidlo, potravinárska kvalita
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 3
46,95 €
Predajca: Special_Ingredients_Europe

Zatiaľ žiadne hodnotenia zákazníkov

Pre tento produkt zatiaľ neboli pridané žiadne hodnotenia.

Odporúčame vám
Obrázok produktu pre 1 kg potravinovej kyseliny citrónovej v prášku | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 1000 g kyseliny citrónovej 100% čistej | kyselina citrónová E330
1 kg potravinovej kyseliny citrónovej v prášku | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 1000 g kyseliny citrónovej 100% čistej | kyselina citrónová E330
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 18
21,99 €
-40%
13,18 €
Doprava zdarma
Predajca: ZIVELA
13,18 €/1kg
Obrázok produktu pre 30 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 30 kg 100% čistej kyseliny citrónovej | kyselina citrónová E330 (25 kg + 5 kg)
30 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 30 kg 100% čistej kyseliny citrónovej | kyselina citrónová E330 (25 kg + 5 kg)
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 18
89,98 €
-2,01 €
87,97 €
Doprava zdarma
Predajca: ZIVELA
2,93 €/1kg
Obrázok produktu pre 20 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | kyselina citrónová 100% čistá | kyselina citrónová E330 (4x 5 kg)
20 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | kyselina citrónová 100% čistá | kyselina citrónová E330 (4x 5 kg)
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 18
70,99 €
-5%
67,08 €
Doprava zdarma
Predajca: ZIVELA
3,35 €/1kg
Obrázok produktu pre 10 kg potravinovej kyseliny citrónovej v prášku | domáci liek do kuchyne a domácnosti | kyselina citrónová 100% čistá | kyselina citrónová E330 (2x 5 kg)
10 kg potravinovej kyseliny citrónovej v prášku | domáci liek do kuchyne a domácnosti | kyselina citrónová 100% čistá | kyselina citrónová E330 (2x 5 kg)
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 18
48,99 €
-12%
42,88 €
Doprava zdarma
Predajca: ZIVELA
4,29 €/1kg
Obrázok produktu pre 5 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 5000 g kyseliny citrónovej 100% čistej | kyselina citrónová E330 (1x 5 kg)
5 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 5000 g kyseliny citrónovej 100% čistej | kyselina citrónová E330 (1x 5 kg)
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 18
29,99 €
-26%
21,98 €
Doprava zdarma
Predajca: ZIVELA
4,40 €/1l
Obrázok produktu pre 3 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 3000 g kyseliny citrónovej 100% čistej | kyselina citrónová E330 (3x 1 kg)
3 kg práškovej kyseliny citrónovej v potravinárskej kvalite | domáci liek do kuchyne a domácnosti | 3000 g kyseliny citrónovej 100% čistej | kyselina citrónová E330 (3x 1 kg)
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 18
25,99 €
-32%
17,58 €
Doprava zdarma
Predajca: ZIVELA
5,86 €/1kg
Obrázok produktu pre Kyselina citrónová 1 kg – prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa, kyselina citrónová v potravinárskej kvalite E330, vegánsky, GiDeli
Kyselina citrónová 1 kg – prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa, kyselina citrónová v potravinárskej kvalite E330, vegánsky, GiDeli
4,9Priemerné hodnotenie: 4,9 z 5Počet hodnotení: 19
10,78 €
-7%
9,99 €
Doprava zdarma
Predajca: Posh
9,99 €/1kg
Obrázok produktu pre IceBär prášok na soft zmrzlinu jahoda 1 kg pre stroj na soft zmrzlinu & doma
IceBär prášok na soft zmrzlinu jahoda 1 kg pre stroj na soft zmrzlinu & doma
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 114
11,95 €
Predajca: Hopser-Funfood
11,95 €/1l
Obrázok produktu pre IceBär prášok na soft zmrzlinu čokoláda 1,25 kg pre stroj na soft zmrzlinu & doma
IceBär prášok na soft zmrzlinu čokoláda 1,25 kg pre stroj na soft zmrzlinu & doma
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 114
17,95 €
Predajca: Hopser-Funfood
17,95 €/1l
Obrázok produktu pre Softeis Pulver salziges Karamell 1 kg IceBär für Softeismaschine 1:2,5 Mischung
Softeis Pulver salziges Karamell 1 kg IceBär für Softeismaschine 1:2,5 Mischung
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 114
11,95 €
Predajca: Hopser-Funfood
11,95 €/1l
Obrázok produktu pre IceBär prášok na soft zmrzlinu pistácia slaná 1 kg pre stroj na soft zmrzlinu
IceBär prášok na soft zmrzlinu pistácia slaná 1 kg pre stroj na soft zmrzlinu
4,7Priemerné hodnotenie: 4,7 z 5Počet hodnotení: 114
12,95 €
Predajca: Hopser-Funfood
12,95 €/1l
Obrázok produktu pre Destilačné kvasinky Turbo 21,3% alk. 135g
Destilačné kvasinky Turbo 21,3% alk. 135g
4,0Priemerné hodnotenie: 4,0 z 5Počet hodnotení: 1
9,99 €
Doprava zdarma
Predajca: SuperMerchant
0,40 €/1l
Obrázok produktu pre Kvasnice Turbo X-Pure 21,3 %, 100 l
Kvasnice Turbo X-Pure 21,3 %, 100 l
4,0Priemerné hodnotenie: 4,0 z 5Počet hodnotení: 1
22,99 €
-52%
10,99 €
Doprava zdarma
Predajca: SuperMerchant
30,53 €/1kg
Obrázok produktu pre Biovegan Master Pekárske kvasnice organické 7g
Biovegan Master Pekárske kvasnice organické 7g
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
7,99 €
Doprava zdarma2% od 2 ks
Predajca: SuperMerchant
1 141,43 €/1kg
Obrázok produktu pre Pšeničný lepok 500 g PROVITA
Pšeničný lepok 500 g PROVITA
10,99 €
Doprava zdarma
Predajca: SuperMerchant
21,98 €/1kg
Obrázok produktu pre VÍNNY KAMEŇ BEZLEPKU 150 g - PÄŤ PREMENENÍ
VÍNNY KAMEŇ BEZLEPKU 150 g - PÄŤ PREMENENÍ
9,05 €
Predajca: Biogo
60,33 €/1kg
Obrázok produktu pre Leimer bezlepková strúhanka z bezlepkového pšeničného škrobu 1500g
Leimer bezlepková strúhanka z bezlepkového pšeničného škrobu 1500g
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 1
31,65 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre Dr.Oetker Creme Anglická mäta
Dr.Oetker Creme Anglická mäta
5,0Priemerné hodnotenie: 5,0 z 5Počet hodnotení: 3
33,73 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre Studený pokrm s višňami
Studený pokrm s višňami
1,0Priemerné hodnotenie: 1,0 z 5Počet hodnotení: 1
33,21 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies
Obrázok produktu pre Balenie CHEF hovädzí jus s veľmi intenzívnou chuťou hovädzieho mäsa 600g
Balenie CHEF hovädzí jus s veľmi intenzívnou chuťou hovädzieho mäsa 600g
28,84 €
Predajca: Mega-Einkaufsparadies