Všetky kategórie
Nákupný košík
Kaufland Card
Vitajte na online trhovisku!
Ponuka predajne
  • % Ponuka
  • Leták
  • Kaufland Card
  • Sortiment
  • Recepty
  • Akcie a súťaže
  • Online magazín
  • Lexikón potravín
  • Spoločnosť
  • Kariéra
Online trhovisko

Hobby a záhrada

Záhrada a domáce majstrovanie

Záhrada a domáce majstrovanie

Záhrada, malý byt alebo rodinný dom: Či už chcete rekonštruovať, hľadáte záhradný nábytok alebo si chcete zaobstarať domáceho miláčika – vo svojom vlastnom dome toho môžete urobiť veľa.

1. Záhrada

Vlastná záhrada pre mnohým symbolizuje odpočinok a pokoj. Na pohodlné sedenie nájdete v ponuke rôzny záhradný nábytok. Ak v záhrade radi jete, mali by ste si vybrať vhodný stôl s príslušnými stoličkami, zatiaľ čo pre malé zdriemnutie na poludňajšom slnku je určená hojdacia sieť, záhradná pohovka alebo záhradné ležadlo. Aj pre malé balkóny a terasy nájdete v ponuke vhodný nábytok.

Ak chcete večer dlho sedieť vonku, a to aj počas chladných jesenných a jarných dní, odporúčame vám kúpiť si terasový ohrievač. Vhodné sú napríklad záhradné krby, infračervené žiariče alebo stĺpové ohrievače. O osvetlenie priestoru na sedenie v tme a za súmraku sa postará príslušné záhradné osvetlenie.

Na premenu vašej záhrady na skutočnú oázu pohody nesmú chýbať záhradné dekorácie. Gabióny slúžia – podobne ako ploty – ako ochrana pred pohľadmi a na ohradenie pozemku, zatiaľ čo oblúky na ruže nielenže vyzerajú pekne, ale poskytujú aj priestor na popínanie pre rastliny.

Viac záhradných dekorácií:
Fontány Zvonkohry
Záhradné figúrky Hotely pre hmyz
Vtáčie domčeky Chrliče vody
Pergoly Mriežky na popínavé rastliny

Podmienky na výsadbu

Vlastná záhrada si však vyžaduje aj veľa práce: Rastliny je potrebné zasadiť, starať sa o ne, polievať ich a chrániť ich pred škodcami. Preto sa nezaobídete bez rôzneho záhradného náradia: Napríkladkosačka sa postará o dobre udržiavaný trávnik, motyky a lopaty vám pomôžu pripraviť záhony na výsadbu zeleniny.

Pri väčšine záhradného náradia si môžete vybrať medzi ručným a motorovým pohonom.

Ak chcete zasadiť rastliny nielen do klasických záhonov, ale aj do črepníkov, potrebujete na to dostatočne veľké kvetináče – v ideálnom prípade s integrovaným zavlažovaním. Bylinkám a šalátu sa bude dariť vo vyvýšenom záhone, zatiaľ čo paradajky by ste určite mali pestovať zakryté, napríklad v skleníku.

Najmä uprostred leta, keď sú teploty vysoké, potrebujú rastliny aj dodatočné zalievanie. V našej ponuke nájdete množstvo zariadenia pre zavlažovanie záhrady a príslušenstvo:

Podmienky na výsadbu
Záhradná hadica Nádrže na dažďovú vodu
Zavlažovač trávnika Čerpadlá
Kanvy na polievanie Fontány

Každý, kto veľa pracuje v záhrade, by mal myslieť aj na správne oblečenie. Napríklad rukavice vás spoľahlivo ochránia pred zraneniami spôsobenými tŕňmi.

Grily

Čo môže byť lepšie, ako po náročnom dni v práci rozžeraviť svoj gril a spolu s priateľmi alebo rodinou si pochutnať na steakoch, zelenine či chutných klobáskach? Pre mnohých je gril v záhrade či na balkóne jednoducho neoddeliteľnou súčasťou leta. V závislosti od osobných preferencií a miestnych predpisov je gril poháňaný plynom, uhlím alebo elektrinou.

Vybavenie záhradných ihrísk

Tí, ktorí majú deti, chcú svojim deťom poskytnúť rôzne príležitosti na odreagovanie a hru. Vybavenie záhradných ihrísk podporuje motorický vývoj dieťaťa a povzbudzuje ho k väčšiemu pohybu. V závislosti od veku dieťaťa si môžete vybrať z rôzneho vybavenia na hranie, napríklad:

Vybavenie záhradných ihrísk
Záhradné domčeky na hranie Pieskoviská
Záhradné preliezačky Hojdačky
Kyvadlové hojdačky Šmýkačky
Ťahacie vozíky Trampolíny

Ak máte dostatočne veľkú záhradu, môžete si zakúpiť aj bazén, ktorý poskytuje vítané ochladenie, najmä v lete. Vybrať si môžete mobilný variant ako detský bazén a bazény s konštrukciou alebo trvalo namontované modely( zabudované bazény).

2. Stavebniny

Stavba domu, rekonštrukcia bytu alebo domáce majstrovanie v diely: S trochou talentu a potrebnými nástrojmi a vybavením si môžete mnohé veci urobiť sami. Náš sortiment stavebnín je však určený nielen pre domácich majstrov: V ponuke nájdete všetko aj pre komerčný a profesionálny sektor.

Dielňa

Na drobné opravy, montáž nábytku alebo pripevnenie poličky na stenu je k dispozícii výber rôzneho náradia, bez ktorého sa nezaobíde žiadna domácnosť. V prvom rade rozlišujeme medzi ručným náradím (skrutkovače, kladivá a kliešte), elektrickým náradím ( skrutkovače, pílami a brúskami). Ak si chcete v garáži alebo v pivnici zriadiť aj dielňu, budete potrebovať nielen náradie, ale aj skladovacie a regálové systémy, na uskladnenie. Ďalšie dielenské vybavenie zahŕňa:

Dielňa
Zdviháky Dielenské pracovné pulty
Zveráky Úložné boxy
Prepravné vozíky Skrine na náradie
Káblové bubny Popruhy, laná a siete

Či už ide o pílenie, skrutkovanie alebo vŕtanie: Na to, aby ste sa počas majstrovania nezranili, je potrebná správna ochrana pri práci. Používajte vhodné ochranné oblečenie a topánky, pri prašnej práci používajte ochranné dýchacie masky a v prípade potreby majte pripravený hasiaci prístroj.

Na bezpečnú prácu sa v každej domácnosti používa aj vhodný aj rebrík, napríklad na pripevnenie svietidla. Stoličky alebo podobné vybavenie sú na tento účel nevhodné!

Sťahovanie a renovácia

Každý, kto sa sťahuje do nového domu, musí nielen bezpečne zabaliť poháre a riad, ale aj prepraviť rôzne veľké kusy nábytku. Odporúčame preto zakúpiť si materiál na sťahovanie.

Sťahovanie často sprevádzajú rôzne renovačné práce, napríklad tapetovanie a maľovanie stien.

Okenné parapety alebo podlahové lišty z dreva alebo plastu nemôžete natierať bežnými farbami na steny. V závislosti od materiálu musíte použiť rôzne laky. Tie takisto patria do oblasti starostlivosti o materiál, pretože sa používajú aj na renováciu dreveného nábytku, napríklad do záhrady.

Nezáleží na tom, čo máte v pláne: Bez skrutiek, klincov a kolíkov to zvyčajne nejde!

Stavba domu

Po postavení vonkajších stien sa mnohí stavitelia domov rozhodnú pre suchú výstavbu. Výhodou je, že so sadrokartónom si poradíte sami – za predpokladu, že máte určité manuálne zručnosti. Mnohé prvky interiérového zariadenia si však vyžadujú odborný prístup kvôli vysokej miere presnosti. Potrebný materiál nájdete aj u nás.

Mnohí stavitelia domov sa v záujme úspory nákladov rozhodnú spraviť si niektoré veci sami. Ale elektroniku by ste mali prenechať odborníkom. Zásuvky, napájacie káble a káblové kanály zvyčajne kladú pod omietku elektrikári.

Interiérové zariadenie je už dokončené a elektrické káble sú položené? V tom prípade môžeme začať s vybavením kúpeľne. Či už ide o sprchu na úrovni podlahy, klasický sprchový kút alebo voľne stojacu vaňu: Koncepcia budúcej kúpeľne musí byť dobre premyslená. Aj vybavenie kuchyne si súkromní stavitelia robia často vo vlastnej réžii.

3. Potreby pre domáce zvieratá

Domáce zvieratá sú pre mnohých ľudí dôležitou súčasťou každodenného života. Ak sa rozhodnete zaobstarať si zviera, budete potrebovať rôzne príslušenstvo na kŕmenie a starostlivosť.

Mačky

Mačky patria v Nemecku medzi najobľúbenejšie domáce zvieratá. Na zaistenie maximálneho pohodlia a zábavy pre vášho domáceho miláčika by ste sa mali postarať o rôzne možnosti zábavy, napríklad tunely pre mačky alebo škrabadlo. Takisto je nevyhnutná mačacia toaleta a vhodná podstielka, ktorá prekryje zápach.

Psy

Štvornohý domáci miláčik sa považuje za najlepšieho priateľa človeka a chce, aby sa oňho niekto staral. Kto si chce zaobstarať psa, potrebuje nasledovné základné vybavenie:

Psy
Hračky pre psov Misky na krmivo a vodu
Pelech pre psa Deka pre psa
Vôdzka pre psa Hrebeň pre psa
Obojok pre psa

Malé zvieratá, vtáky a hlodavce Morča, škrečok alebo králik: hlodavce sa považujú za domáce zvieratá, ktoré sú obľúbené najmä u detí a starostlivosť o nej nie je veľmi náročná. Pri správnom chove je potrebné zohľadniť niekoľko dôležitých vecí. Napríklad klietka, v ktorej malé zvieratko býva, by mala byť určená pre veľkosť a počet zvierat. Hlodavce, ako sú králiky, by mali mať k dispozícii aj vonkajší výbeh. Nezabudnite zviera dostatočne zabaviť a poskytnúť mu potravu.

Kto sa rozhodne pre vtáka – napríklad papagáj alebo andulka – potrebuje predovšetkým vhodnú klietku. K základnému vybaveniu patrí aj miska na vodu a krmivo a bidlo.

Akvaristika a teraristika

Ryby sú pre mnohých z nás veľmi fascinujúce. Starostlivosť o ne navyše zaberie len málo času. K základnému vybaveniu okrem akvária vrátane techniky patria tieto veci:

Akvaristika a teraristika
Starostlivosť o akvárium Krmivo pre ryby
Dekorácie do akvária Osvetlenie akvária

Naopak, ak sa zaujímate o plazy, mali by ste si prečítať oblasť teraristiky. Korytnačky, jaštery a hady potrebujú nielen dostatočne veľké terárium, ale malo by byť vybavené aj rozsiahlym príslušenstvom, ako sú infračervené lampy, dekorácie a v prípade potreby aj rastliny.

Fotografia redakcie
Dôveruj, ale preveruj!
Od roku 2005 vám redakčný tím poskytuje užitočné informácie o vašich obľúbených produktoch. Naši odborníci vám pomôžu pri výbere toho správneho produktu a odpovedia na často kladené otázky.