Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa
Je tu Kaufland Card!

Aktivujte si Kaufland Card a užívajte si skvelé výhody!

Mikroténové vrecká sú out! Používajte ekosieťku.

Nové ekologické sieťky na ovocie a zeleninu vyrobené z biobavlny už na vás čakajú v predajniach Kaufland. Ste zvedaví, ako sa s prechodom od klasických mikroténových vreciek k ekosieťke popasuje známa komička Evelyn? Sledujte jej cestu za zodpovedným nakupovaním vo štvrtom z piatich vtipných videí.

Ekosieťka na ovocie a zeleninu

Prispejte aj vy k eliminácii mikroténových vreciek a baľte si ovocie a zeleninu do ekosieťok. Okrem toho, že sú ekologické a vyzerajú výborne, ovocie a zelenina v nich aj voľne dýcha. Sieťky sú balené po troch kusoch, vyrobené zo 100 % biobavlny, vďaka čomu sú odolné a vydržia naozaj dlho. Majú certifikát GOTS, čo znamená, že zodpovedajú globálnym štandardom pre organické textílie. Zakúpiť si ich môžete za 2,99 eur v každej jednej predajni Kaufland. Za menej ako tri eurá tak získate sieťku na viacero použití, ktorú môžete používať pri každom nákupe.

Zmeňte svoje zvyky a prispejte svojou troškou k ochrane životného prostredia.

Naša cesta k ochrane životného prostredia

Už v roku 2013 sme prestali s používaním mikroplastov pri výrobe vlastnej pleťovej a telovej kozmetiky, ako aj pracích a čistiacich prostriedkov. V roku 2017 sme vyradili z predaja najpredávanejšiu ľahkú plastovú igelitku a nahradili ju textilnou taškou z biobavlny. Uhorky sme zbavili zbytočnej plastovej fólie a len nedávno sme s predstihom vyradili zo svojej ponuky jednorazový plastový riad a slamky. Tento plastový tovar sme nahradili papierovým a viacnásobne použiteľným. Máme za cieľ do roku 2025 znížiť celkovú spotrebu plastov minimálne o 20 % a predávať všetky produkty privátnych značiek v 100 % recyklovateľných obaloch.


Na ceste za zodpovednými nákupmi

5. diel

Na ceste za zodpovednými nákupmi

4. diel

Na ceste za zodpovednými nákupmi

3. diel

Na ceste za zodpovednými nákupmi

2. diel

Na ceste za zodpovednými nákupmi

1. diel