Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Mikroténové vrecká sú out! Používajte ekosieťku.

Nové ekologické sieťky na ovocie a zeleninu vyrobené z biobavlny už na vás čakajú v predajniach Kaufland. Ste zvedaví, ako sa s prechodom od klasických mikroténových vreciek k ekosieťke popasuje známa komička Evelyn? Sledujte jej cestu za zodpovedným nakupovaním vo štvrtom z piatich vtipných videí.

Ekosieťka na ovocie a zeleninu

Prispejte aj vy k eliminácii mikroténových vreciek a baľte si ovocie a zeleninu do ekosieťok. Okrem toho, že sú ekologické a vyzerajú výborne, ovocie a zelenina v nich aj voľne dýcha. Sieťky sú balené po troch kusoch, vyrobené zo 100 % biobavlny, vďaka čomu sú odolné a vydržia naozaj dlho. Majú certifikát GOTS, čo znamená, že zodpovedajú globálnym štandardom pre organické textílie. Zakúpiť si ich môžete za 2,99 eur v každej jednej predajni Kaufland. Za menej ako tri eurá tak získate sieťku na viacero použití, ktorú môžete používať pri každom nákupe.

Zmeňte svoje zvyky a prispejte svojou troškou k ochrane životného prostredia.

Naša cesta k ochrane životného prostredia

Už v roku 2013 sme prestali s používaním mikroplastov pri výrobe vlastnej pleťovej a telovej kozmetiky, ako aj pracích a čistiacich prostriedkov. V roku 2017 sme vyradili z predaja najpredávanejšiu ľahkú plastovú igelitku a nahradili ju textilnou taškou z biobavlny. Uhorky sme zbavili zbytočnej plastovej fólie a len nedávno sme s predstihom vyradili zo svojej ponuky jednorazový plastový riad a slamky. Tento plastový tovar sme nahradili papierovým a viacnásobne použiteľným. Máme za cieľ do roku 2025 znížiť celkovú spotrebu plastov minimálne o 20 % a predávať všetky produkty privátnych značiek v 100 % recyklovateľných obaloch.

3. diel

2. diel

1. diel