Všetky kategórie
Nákupný košík
Kaufland Card
Vitajte na online trhovisku!
Ponuka predajne
 • % Ponuka
 • Leták
 • Kaufland Card
 • Sortiment
 • Recepty
 • Akcie a súťaže
 • Online magazín
 • Lexikón potravín
 • Spoločnosť
 • Kariéra
Online trhovisko

Svadobné dary

Svadobné dary

Svadobné pozvánky ešte neboli rozoslané a väčšina pozvaných si už láme hlavu nad tým, aký svadobný dar poteší novomanželov. Inšpirovať sa môžete našimi nápadmi na štýlové a originálne svadobné dary.

Svadobné dary, ktoré potešia každého

Svadobné dary, ktoré potešia každého

Pripravuje niekto vo vašej rodine alebo v kruhu priateľov svadbu a vy netušíte, čo darujete ženíchovi a neveste? Kto nechce riskovať, môže staviť na klasiku.

Nápady na darčeky na svadobnú cestu

Nápady na darčeky na svadobnú cestu

Väčšinu párov po svadbe čaká ďalšia, nemenej vzrušujúca udalosť – medové týždne. Okrem finančného príspevku na spoločnú romantickú cestu sú vždy vhodné aj praktické darčeky. Tí, ktorí sa chcú vybrať do sveta po vlastných, určite ocenia turistický batoh alebo adaptér.

Nápady na darčeky do spoločnej domácnosti

NNápady na darčeky do spoločnej domácnosti

Pre niektoré novomanželské páry je svadba takisto začiatkom spoločného bývania. Dekoračné predmety, ako napríklad fotorámiky, ktoré môžete personalizovať venovaním alebo fotografiou, sa hodia rovnako, ako aj dizajnová misa na ovocie. Ak novomanželia uprednostňujú praktickejšie darčeky, výbornou voľbou môžu byť uteráky či posteľná bielizeň.

Nápady na darčeky pre príjemné a romantické chvíle

Nápady na darčeky pre príjemné a romantické chvíle

Počas náročných mesiacov svadobných príprav majú páry na seba často len málo času. Aby si zaľúbenci mohli prvé týždne v manželstve spoločne vychutnať, ideálne na to sú darčeky, ktoré navodzujú pohodu, ako napríklad vonné sviečky, kúpeľové oleje alebo masážne prístroje.

Nápady na darčeky pre labužníkov

Nápady na darčeky pre labužníkov

Obľubujú novomanželia luxus a kvalitu? Potom ich zaručene potešia delikatesy a kvalitné kuchynské spotrebiče. Luxusné pralinky ako svadobný dar takisto nič nepokazí.

Svadobné dary pre zohratý kuchársky tím

Svadobné dary pre zohratý kuchársky tím

Zdieľajú ženích s nevestou spoločnú vášeň pre varenie a pečenie? Výborne, tým pádom máte na výber kopec možností, ako napríklad elegantnú súpravu príborov na grilovanie či kreatívnu kuchársku knihu, ktorú môžete navyše doplniť osobným venovaním.


Najlepšie a najoriginálnejšie nápady na svadobné dary

Už ste dostali svadobnú pozvánku, no vôbec netušíte, čo darujete ženíchovi a neveste? Buďte bez obáv, v našich tipoch a informáciách nájdete množstvo skvelých nápadov na svadobné dary.

1. Čo môžem darovať novomanželom?

Pre mnohých je svadba najdôležitejším dňom ich života. Odoslaním svadobnej pozvánky vám nevesta a ženích dávajú najavo, že si želajú, aby ste ich v tento deň sprevádzali. Vy sa, samozrejme, za túto poctu chcete poďakovať dokonalým svadobným darom. Pre mnohých je výber darčeka náročnou úlohou, pretože dar by mal vyjadriť nielen poďakovanie za pozvanie, ale aj symbolicky zaželať mladomanželom úspešný začiatok ich spoločnej cesty životom.

Ak ste si so ženíchom či nevestou blízki, no nevyslovili pred vami svoje konkrétne želanie, výber svadobného daru môže byť obzvlášť náročný.

Nie je vždy jednoduché vybrať správny svadobný dar. Nie je vždy jednoduché vybrať správny svadobný dar.

2. Štýlovo naaranžovaný finančný svadobný dar

Svadba a následná svadobná cesta nie sú lacný špás. Z tohto dôvodu si veľa párov ako svadobný dar želá práve peniaze. Ak nastávajúci pár vysloví takéto prianie, mali by ste sa ho v rámci možností držať a radšej sa vyhnúť zháňaniu údajne praktickejších darčekov, pretože domácich pomôcok a hrncov už môžu mať novomanželia dostatok. Väčšina hostí však odmieta vkladať bankovky do obálky, pretože to považujú za neosobné. Preto je namieste, keď finančný svadobný dar elegantne naaranžujete.

Tradičným svadobným darom sú kvety. Tradičným svadobným darom sú kvety.

2.1 Tradičné spôsoby

Je veľa spôsobov, ako sa dá s láskou zabaliť finančný svadobný dar:

 • Svadobné pozdravy
 • Truhličky s pokladom (tip: naplnené mincami)
 • Pokladničky (napr. na svadobnú cestu)
 • Svadobné balóny
 • Poháre na šampanské
 • Darčekové tašky
 • Darčekové krabice
 • Hlavolamy na fľaše

2.2 Vlastnoručne vyrobené

Chceli by ste radšej niečo sami vyrobiť? Kto investuje čas a úsilie, môže darovať peniaze kreatívnym spôsobom.

7 kreatívnych nápadov, ako darovať peniaze:

 1. Origami z bankoviek: Poskladajte z jednotlivých bankoviek origami – najvhodnejšie sú bankovky v hodnote 5 a 10 eur. Na svadbu sa výborne hodia origami v tvare srdiečka, vtáčika alebo kvetu. Zložené bankovky môžete následne zasadiť do kytice alebo fotorámika.
 2. Svadobná torta: Podobne ako plienkové torty pre nastávajúce mamičky, v svadobný deň môžete takisto darovať vlastnoručne vyskladanú „tortu“. Na jej výrobu použite miesto plienok malé uteráčiky alebo papierové krabičky a tortu ozdobte bankovkami, dekoračnými srdiečkami a stuhami.
 3. Teplovzdušný balón: Ak si nevesta a ženích želajú najmä finančný dar na medové týždne, môžete pomocou okrúhleho tienidla, štyroch špízov, kvetináča (najlepšie z ratanu) a farebných stúh vyrobiť mini teplovzdušný balón.
 4. Strom hojnosti: Vyberte malú izbovú rastlinu, ako je bonsaj a ovešajte jeho vetvičky bankovkami.
 5. Peniaze ako baliaci papier: Ak okrem peňazí darujete ešte nejakú drobnosť, bankovky môžete použiť ako baliaci papier a darček do nich zabaliť. Použite na to transparentnú pásku tesafilm, ktorú je možné od bankoviek ľahko odlepiť.
 6. Čaj, pralinky, sušienky: Ak chcete niekomu darovať peniaze kreatívnym a vtipným spôsobom, môžete na to použiť krabičku od praliniek, sušienok alebo čaju. Vhodné sú čajové boxy s viacerými priehradkami.
 7. Jackpot: Potrebovať budete približne sedem bankoviek v hodnote 10 eur a fotorámik. Bankovky naskladajte na seba tak, aby bola odkrytá vždy len 0, zatiaľ čo na bankovke, ktorá je v poradí ako prvá, bude viditeľná aj 1. Keď bankovky takto zarámujete, bude sa zdať, že zarámovaná je len jedna bankovka s veľkým počtom núl.

Kreatívny finančný svadobný dar. Kreatívny finančný svadobný dar.

3. Praktické svadobné dary

Chceli by ste budúcim novomanželom namiesto peňazí darovať vec, ktorá je udržateľná a zároveň praktická? Pripravili sme pre vás pár inšpirácií:

3.1 Svadobné dary na medové týždne

Chceli by ste budúcim novomanželom namiesto peňazí darovať vec, ktorá je udržateľná a zároveň praktická? Pripravili sme pre vás pár inšpirácií:

Pri výbere darčeka dbajte najmä na kvalitu – koniec koncov, darček by mal poslúžiť nielen počas svadobnej cesty, ale v ideálnom prípade aj na budúcich spoločných cestách. Darček vyberajte podľa typu svadobnej cesty: Ak novomanželia strávia svoje medové týždne klasicky v hotelovom rezorte, zídu sa im iné darčeky, ako keď sa chcú vydať na dobrodružno-poznávaciu cestu.

Cestovný denník je ideálny darček na svadobnú cestu. Cestovný denník je ideálny darček na svadobnú cestu.

3.2 Užitočné darčeky do domácnosti

Svadobné dary v podobe praktických domácich spotrebičov, služieb alebo bytového textilu boli v minulosti veľmi rozšírené. Založenie spoločnej domácnosti po svadbe nie je až také bežné ako kedysi, pretože väčšina budúcich manželov žije spolu už pred svadbou. Kvalitné domáce pomôcky, ktoré sa manželom v budúcnosti zídu, sú však dodnes obľúbenými svadobnými darmi. Aj tu platí: Vopred sa informujte, aké zariadenia a príslušenstvo novomanželia už vlastnia a čo dostanú od ostatných svadobčanov. Málokto sa predsa poteší piatej súprave hrncov.

Naše nápady na praktické svadobné dary:

Niektoré predmety do domácnosti sú nielen praktické, ale majú aj skrytú symboliku. Napríklad soľnička s koreničkou predstavujú nerozlučnú dvojicu alebo súprava hrncov, ktorú možno interpretovať podľa príslovia „Na každý hrniec nepristane každá pokrievka“.

3.3 Pre gurmánov a milovníkov wellness

Láska prechádza cez žalúdok. Aký svadobný dar sa hodí lepšie, než darčekový kôš plný dobrôt? Naaranžovať môžete buď vlastný darčekový kôš, alebo darujte hotový tematický kôš s pestrou paletou produktov.

Ak novomanželom chcete pomôcť zotaviť sa po svadobnom strese, pozornosť môžete upriamiť na produkty, ktoré navodzujú pohodu. Vhodnými kandidátmi sú šumivé bomby do kúpeľa, parfumy, vonné sviečky či masážne prístroje.

Darujte vizuálny zážitok! Dajte si na zabalení darčeka obzvlášť záležať a nezabudnite ho ozdobiť stuhami a malými visačkami.

3.4 Poukazy

Ak chcete nastávajúcich manželov obzvlášť potešiť, môžete im darovať takisto klasický darčekový poukaz. Populárne sú najmä cestovné poukazy, s ktorými si mladomanželia po svadbe doprajú zaslúžený oddych. Kvôli flexibilite využitia by darčekový poukaz nemal byť viazaný na konkrétny termín. Ideálnym riešením sú aj balíčky, ktoré ukrývajú viaceré darčekové poukazy, z ktorých si budúci manželia môžu vybrať podľa vlastného gusta buď výlet, alebo zážitok.

Nápady na darčekové poukazy:

 • Poukazy na výlet
 • Víkendové wellness pobyty
 • Poukazy na podujatie
 • Zážitkové poukazy
 • Poukazy na koncert
 • Poukazy do reštaurácie

Pokúste sa vybrať produkt, ktorý reprezentuje záujmy oboch partnerov, nielen jedného z nich.

4. Kreatívne a osobné darčeky

Domnievate sa, že peniaze nie sú to pravé a domáce spotrebiče sú príliš neosobné? Predstavujeme vám originálne svadobné dary, ktoré od vás nikto tak ľahko neodkopíruje.

4.1 Vtipné svadobné dary

Ak sa žení váš najbližší kamarát alebo vydáva kamarátka z detstva a obaja partneri majú zmysel pre humor, môžete zvoliť aj svadobný dar, ktorý je vtipný. Najobľúbenejšie sú rozhodne piňaty v tvare srdca alebo kvetov. Sú plné sladkostí, konfiet a iných drobností, ktoré z nich novomanželia môžu poslepiačky bitím vyslobodiť ešte počas svadobnej oslavy.

S piňatou bude počas svadobného dňa o zábavu postarané. S piňatou bude počas svadobného dňa o zábavu postarané.

4.2 Personalizované svadobné dary

Medzi vhodné darčeky k tomuto významnému dňu patria napríklad aj predmety personalizované menami novomanželov alebo dátumom svadby. Personalizovať je možné nasledujúce predmety:

4.3 Svadobná oslava

Ak ste si so ženíchom a nevestou blízki alebo ste dokonca ich svedkom či svedkyňou, svoju poctu im môžete preukázať aj tým, že sami priložíte ruku k dielu. Kto sa napríklad ujme úlohy zaobstarať kvety alebo svadobnú tortu, odľahčí tým ženícha a nevestu nielen finančne, ale aj organizačne.

Je však dôležité, aby ste sa vopred oboznámili s predstavami novomanželov a spoločne prediskutovali vašu úlohu. Je veľkou výhodou, keď svadobný pár dobre poznáte a môžete tak odhadnúť ich želania. Sú to práve súrodenci, rodičia či najbližší priatelia, ktorí namiesto zháňania svadobného daru často preberú organizačné úlohy.

O niečo menej finančne náročné ako kvety či svadobná torta je zriadenie knihy hostí s fotografiami z instantného fotoaparátu alebo fotoautomatu.

Budoucí manžele možná potěší, když na jejich svatbě uspořádáte bar se sladkostmi. Mini stojany se sladkostmi jsou na svatbách čím dál oblíbenější.

5. Často kladené otázky

 • Aký svadobný dar mám darovať?

  Pri hľadaní svadobného daru máte na výber medzi hotovosťou, personalizovaným alebo praktickým darčekom, či darčekovým poukazom. Pred tým, ako sa rozhodnete, by ste sa mali poradiť so ženíchom a nevestou alebo ich blízkymi.

 • Ako môžem naaranžovať finančný svadobný dar čo najoriginálnejšie?

  Ak chcete darovať peniaze originálnym spôsobom, na internete alebo v kreatívnych príručkách nájdete množstvo inšpirácií. Populárne je napríklad origami z bankoviek v tvare kvetov.

Fotografia redakcie
Dôveruj, ale preveruj!
Od roku 2005 vám redakčný tím poskytuje užitočné informácie o vašich obľúbených produktoch. Naši odborníci vám pomôžu pri výbere toho správneho produktu a odpovedia na často kladené otázky.