Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Stužovač šľahačky: užitočný pomocník

Ak sa šľahanie smotany nedarí, pomôže vám stužovač šľahačky. Pretože škrob prítomný v prášku bráni oddeľovaniu vody. Vďaka tomu hmota skôr stuhne a smotana súčasne dlhšie vydrží.

Užitočné informácie

Stužovač šľahačky má tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na stužovač šľahačky

Stužovač šľahačky podporuje ako spojivo chemický proces tuhnutia, ku ktorému dochádza pri šľahaní: Vďaka emulgátorom sú v tekutej smotane malé tukové kvapôčky a molekuly vody stabilne zviazané. Šľahaním sa toto spojenie mechanicky rozdelí. K tomu sa pridávajú najmenšie vzduchové bublinky a zhlukujú sa s guľôčkami tuku. Vzniká stále viac zhlukov, ktoré obsahujú vodu, tuk a vzduch, vďaka čomu smotana nakoniec stuhne. 


Pôvod

Odkiaľ pôvodne pochádza stužovač šľahačky?

Od roku 1967 možno kúpiť rôzne takzvané stabilizátory šľahačky. Pôvodne bol pojem stužovač šľahačky registrovanou značkou, v súčasnosti však znamená všeobecný pojem pre stabilizátory šľahačky ako také.


Sezónnosť

Kedy má stužovač šľahačky svoju sezónu?

Stužovač šľahačky je v predaji po celý rok.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môže stužovač šľahačky použiť a ako sa má skladovať?

Detailný pohľad na stužovač šľahačky

Stužovač šľahačky sa s obľubou používa na dezerty alebo zákusky, na ktorých má šľahačka zostať veľmi dlho pekná. Vďaka stužovaču šľahačky sladká smotana výrazne stuhne, takže ňou možno lepšie zdobiť torty. Pri inom použití, ktoré je tiež uvedené ako tip na obale, bráni tento prášok, natretý ako základný náter na tortovom korpuse, rýchlemu rozmočeniu spôsobenému vrstvou ovocia.

Ako stužovač šľahačky používať

Tekutú smotanu je potrebné krátko našľahať pomocou ručného šľahača na najnižšom stupni a potom za stáleho miešania primiešať biely prášok. Potom šľahajte na vyšších stupňoch otáčok na želanú tuhosť. Najlepšie je na to použiť úzku, vysokú nádobu. Tak smotana rýchlejšie stuhne.

Smotana je správne vyšľahaná vtedy, keď môžete nádobu otočiť dole hlavou a smotana zostane prichytená a nevyteká. Ak šľaháte príliš dlho, smotana sa môže zraziť. Pridaním stužovača šľahačky môže dôjsť k tomuto prešľahaniu rýchlejšie. Stužovač šľahačky je potrebné skladovať v tme a suchu. Jeho doba minimálnej trvanlivosti je 18 mesiacov a preto sa s obľubou kupuje do zásoby.



Účinné zložky

Čo sa skrýva v stužovači šľahačky

Potravinársky priemysel používa v zmesi stužovača šľahačky síce umelé látky, avšak E-čísla prísad použité v krémovom stabilizátore sú klasifikované ako neškodné a nealergénne.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 370 kcal

Sacharidy: 92 g

Bielkoviny: 0 g

Tuky: 0 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0 µg

Vitamín B1: 0 mg

Vitamín B2: 0 mg

Vitamín B6: 0 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 0 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 0 mg

Železo: 0 mg

Draslík: 0 mg

Horčík: 0 mg

Sodík: 240 mg