Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
Chcete zmeniť predajňu?
Zmeniť
Vaša predajňa Kaufland

Naposledy zvolená predajňa

Veľká noc plná sviatočného pôžitku

V Kauflande bude Veľká noc plná prekvapení. A netýka sa to iba jedla. Ponúkame vám všetko potrebné na váš sviatočný stôl: od lahodných receptov na varenie či pečenie, cez špeciálnu ponuku, tipy a triky na vhodné dekorácie, až po návody na maľovanie vajíčok. Záleží nám na tom, aby bola Veľká noc v kruhu vašich najbližších v znamení sviatočného pôžitku.


Veľkonočné pečenie

Skvelé recepty na Veľkú noc

Pečenie je o nadšení a radosti z vydarených kulinárskych kreácií. Nakoľko je veľkonočné pečenie pre mnohých z vás doslova srdcovou záležitosťou, veľmi starostlivo sme pre vás vybrali sviatočné recepty. V našom sortimente takisto nájdete všetko potrebné na vydarené pečenie. Stačí vyskúšať a naplno vychutnať!

Veľkonočné recepty


Veľkonočné vajíčka

Na vajíčka prírodnými farbami

Výraznú žltú farbu dosiahnete zmiešaním 10 g kurkumy s 1/2 l vody. Po prevarení je žltá farba hotová. Na farbenie vajíčok môžete použiť aj lúh z čerstvého koreňa kurkumy.

Mrkva dokáže na oblečení zanechať nepríjemné škvrny. V rámci farbenia vajíčok sa táto „nevýhoda“ mení na úžitok. Stačí, ak mrkvu nastrúhate a necháte 30 až 40 minút variť vo vode.

Žiadna iná zelenina nezanecháva také intenzívne farebné stopy ako cvikla či červená kapusta. Perfektne sa preto hodia na výrobu prírodných farieb. Pri obidvoch druhoch zeleniny platí: 3 až 4 hlavičky vložiť do hrnca s vodou a nechať variť 30 minút.

Z bazy alebo čučoriedok sa dá vyrobiť optimálna modrá veľkonočná farba, a to bez varenia! Vajíčka stačí na 30 minút namočiť do bazovej alebo čučoriedkovej šťavy. Výsledkom bude pastva pre oči vo sviežej modrej farbe.

Na výrobu zelenej veľkonočnej farby je ideálne siahnuť po špenáte, ktorý treba namočiť do 1 l vody a približne 10 minút nechať variť, kým vznikne sýtozelený lúh.

Farbenie veľkonočných vajíčok cibuľou patrí ku klasike. Postačí za hrsť nakrájanej červenej a žltej cibule, ktorú vložíte do octovej vody, prevaríte a pol hodinu necháte lúhovať. Výsledkom bude silný hnedý odtieň.

Zaujímavosti o vajíčkach

Omega-3 vajíčka

OMEGA-3 vajíčka sú vďaka špeciálnemu a vysokoakostnému krmivu pre hydinu mimoriadne bohaté na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré si ľudský organizmus nedokáže vyrobiť samostatne. Preto sú tieto vajíčka extra zdravé!

Farba vajíčok

Vedeli ste, že sliepky nevedia ovplyvniť farbu znášaných vajíčok? Nie je to žiadna náhoda, pretože farba znášaných vajíčok je vždy len jedna. O akú konkrétnu ide, to je zakódované v génoch sliepok.

Vyfúkané vajíčka

Ako použiť obsah, ktorý zostane po vyfúknutí vajíčok? Jednoducho! Dajte ho zmraziť. Takto vám vydrží až desať mesiacov. Dôležité je myslieť na to, že po rozmrazení je potrebné obsah tepelne upraviť.
 


Kvety a rastliny

Pestrofarební poslovia jari

Kvety dokážu suplovať viac než tisíc slov. V našom sortimente nájdete veľký výber rôznych druhov kvetín aj rastlín, ktoré do predajní dodávame vždy čerstvé. Práve vo veľkonočnom období sú pestrofarební „poslovia jari“ vítanou dekoráciou.

Aktuálna ponuka

Platnosť od 24.09.2020 do 30.09.2020


Veľkonočné majstrovanie

Rýchle sviatočné dekorácie: kohútik z filcu a srdce z papiera

Pomocou našich návodov si dokážete rýchlo a bez veľkej námahy vyrobiť originálne a pekné veľkonočné dekorácie – napríklad kohútika z filcu či srdce z papierových pásikov.

Okrasného kohútika z filcu si dokáže vyrobiť naozaj každý. Čo k tomu potrebujete? Stručný návod z našej stránky a chuť do kreatívneho strihania. Príjemnú zábavu!

Srdce z papierových pásikov je ideálnym darčekom pre najbližších a najmilších šibačov. Pomocou nášho návodu si ho vyrobíte ľahko a rýchlo.